Özel Bilge Koleji aşure ve bilim şenliği

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinden faaliyet gösteren Özel Bilge Koleji, 7. Aşure Şenliği’nde Güney Afrikalı misafirleriyle Gazipaşa Protokolünü ağırladı. Okul aile birliği ve çalışanlarının katkılarıyla organize edilen şenliği ilgi büyük oldu.

Şenliğe Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Gazipaşa Müftüsü Mustafa Şimşek, Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Çınar, Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ali Doğan, Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Kurt, okul müdürleri, parti temsilcileri, veli ve ilçe halkını bir araya getirdi.

Programda Güney Koreli misafir öğrenciler Khwezi Mncwabe, Xolile Msomi, Yesholan Perumal ve Shihal Sapry Türkçe şarkı ve şiir okudu. Kolej öğrencileri programa katılan misafirlere aşure dağıttı. Programda birinci sınıf öğrencilerinden oluşan mehteran takımı izleyenlere gösteri sundu. Program kapsamında gıda kermesi ve bilim şenliği de yapıldı. Güney Afrikalı öğrenciler Nuh’un temsili gemisinin olduğu yerde fotoğraf çektirdi. Okul Müdürü Medeni Altan, “Düzenlediğimiz aşure etkinliğine katılan ve bizim ‘Beyaz İnci’ olarak adlandırdığımız 4 Güney Afrikalı öğrenciye, protokole, aile birliğine, Gazipaşa halkına, öğrenci velileri ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
(CİHAN)