ÖZEL BİLGE İLKÖĞRETİM OKULU BİLİM ŞENLİĞİ

Okulumuz 6, 7 ve 8.sınıf öğrencileri, yıl içerisinde yaptıkları Fen Bilimleri Projeleri ve resimlerini Darıca Eski Cumhuriyet Meydanında sergilediler. Müdürümüz İrfan YILMAZ , Fen Teknoloji Dersi öğretmenimiz Volkan Germenli, Görsel Sanatlar öğretmenimiz Özlem Çetin, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Olcay Gökbaşi ve Müzik Öğretmenimiz Gaye Arıca öğrencileriyle birlikte sergide hazır bulundular.

YOĞUN İLGİ

Öğrencilerin yıl içerisinde Fen Teknoloji dersinde yaptıkları orijinal çalışmalar Darıcalılar tarafından dikkatle izlendi. 25 bilim projesinin tamamı izleyiciler tarafından taktir aldı. Ayrıca yıl içerisinde öğrencilerin yağlıboya tekniği ile yaptıkları elli tabloda Darıca’lı izleyicilerin takdirini kazandı.

FOLKLOR EKİBİNE YOĞUN İLGİ

Altıncı sınıf öğrencilerinden oluşturulan folklor ekibi önce çiftetelli ve arkasından ise Anadolu Ateşi tarzı çeşitli yörelere ait geçişli folklor gösterileri büyük alkış aldı. Yoğun istek üzerine iki sefer tekrarlanan gösterilerden sonra Darıcalılar öğrencilere sevgi gösterilerinde bulundular.

Müdürümüz İrfan YILMAZ yaptığı açıklamada, bölgemizin gururu Özel Bilge Öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yılda yaptıkları Fen Projeleri ile Marmara Bölgesi Finallerine kadar çıkmışlardı dedi. Ayrıca sayısal ve sözel derslerin yanında öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanlara katkıda bulunmak  okulların görevi olduğunu ve kendilerinin de bu resim sergisi ve folklor gösterisindeki başarılarıyla doğru yolda olduklarını söyledi. YILMAZ başarılarından dolayı öğretmenlerini ve öğrencilerini tek tek kutladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin