Özel Başak Koleji Bilim Şenliği

Özel Başak Kolejinde Fen ve Teknoloji Öğretmenleri ve 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin ortak çalışmalarıyla Bilim Şenliği düzenlendi.

Tüm gün devam eden şenlikte yapılan Fen ve Teknoloji ile ilgili dramalar konferans salonunda, Öğrencilerin ve öğretmenlerin gerçekleştirdiği projeler ve görsel deneyler ise okul içinde sergilenerek diğer öğrencilere sunuldu. Öğrencilerle periyodik çizelge oluşturma, kermes ve boyama çalışmalarının da yer aldığı etkinlikte Özel Başak Koleji öğrencileri eğitim öğretim yılı içinde öğrendiklerini ve ürettiklerini arkadaşlarıyla paylaştılar.

Amaçlarının düşünen, düşündüğünü sorgulayan ve sorguladığını ifade edebilen bireyler yetiştirmektir olduğunu söyleyen Özel Başak Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmenleri Himmet Eren, Gülçin Utkun, ve F. Ebru Şahin Özaksoy yaptıkları açıklamada : ” Okulumuzda fen ve teknoloji dersi işlenirken akıl ön planda tutulur, ders konularının günlük yaşamla bağlantısı kurulur, öğrencinin bilgiye ulaşma yolu açık bırakılarak bilimsel bir olay ortaya konulduğunda bu konuda araştırma yapmaları istenir. Sınıfta tartışma ortamı oluşturulur.

Ortaya koydukları düşünceler deneylerle desteklenerek doğru bilgiye ulaşmalarısağlanır. Bilim Şenliği etkinliğimiz ile öğrencilerimiz düşünen insanın neler üretebileceğini gördüler.Küçük yaştaki öğrencilere ışık oldular.Bu konuda kendilerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiler. Dediler.