Özel Acıbadem Okulları Bursluluk Sınavı

Bursluluk Sınavımıza Resmi ve Özel Okullardaki tüm 4. 5. 6. ve 7. Sınıf Öğrencileri Katılabilecektir.

Özel Acıbadem Okulları Bursluluk Sınavı, İlkokul 4. Sınıf ve Ortaokul 5. 6. ve 7. Sınıf öğrencilerinin sınav sonuç puanına göre bir sonraki yıl burs alabilmelerine imkân tanıyan bir sınavdır. Özel Acıbadem Okulları Bursluluk Sınavında; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler derslerinden sorular sorulacaktır.

Sınav Süresi ve soru sayısı aşağıda belirtildiği şekilde gerçekleştirilecektir.

Sınav Süresi : 4. Sınıflar : 100 Dakika

5. Sınıflar : 110 Dakika

6. Sınıflar : 110 Dakika

7. Sınıflar : 135 Dakika

Soru Sayısı : 4. Sınıflar : 60 Adet

5. Sınıflar : 70 Adet

6. Sınıflar : 70 Adet

7. Sınıflar : 90 Adet

Sınavdan ilk 30 dakika ve son 15 dakika çıkış yapılamaz.

Öğrencilerimizin sınavdan en az 30 dakika önce okulda olması gerekmektedir. Sınava 30 dakikadan fazla geç kalan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınav yeri, öğrencinin online başvuru formunda ve giriş belgesinde belirtilen okuldur. Sınav, Özel Acıbadem Okulları Çamlıca ve Acıbadem Kampüslerinde yapılacaktır. Burs oranları, ilgili kampüs için belirlenen burslu öğrenci kontenjanına göre düzenlenir. Eşit puan alan öğrencilerden yaşı küçük olana bursluluk önceliği verilir. Başvuruda belirtilen öğrencilerin sınava katılmamaları durumunda yerlerine başka öğrenciler giremez. Sınavda cep telefonu, hesap makinesi, pergel, cetvel gibi araç-gereç kullanımına izin verilmeyecektir. Kimlik belgesi olmayan öğrenciler sınava alınmazlar.

Özel Acıbadem Okulları Okula Giriş ve Kayıt Kabul Sınavı’nın Genel Özelliği: Sınava katılan öğrenciler; 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı sınavının yapıldığı tarihten önceki işlenen konulardan ve bir önceki senenin konularından sorumlu tutulacaktır. Sınavdan aldıkları sonuç puanına göre 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için Özel Acıbadem Okullarına kayıt yaptırma hakkına sahip olacaklardır. Örneğin; bu yıl 5.sınıfta okuyan ve sınava katılan bir öğrenci 4.sınıf konularının tamamından ve 5.sınıfın sınav tarihine kadarki konulardan sorumlu olacaktır. Sınav puanı çerçevesinde 6. sınıftaki eğitimi için kayıt hakkına sahip olacaktır.

Neden Özel Acıbadem Okulları Sınavı?

Geleceğin ideal insanını yetiştirme, Değerler Eğitimi anlayışıyla, eğitim sektörüne değer katan Özel Acıbadem Okullarında 2019-2020 eğitim öğretim yılın da eğitim almak isteyen öğrencilere fırsat sunmak için yapılmaktadır.

https://acibadem.k12.tr/onkayit