Öze Dönüş konulu Slogan Yarışması

Türkiye geneli resmi / özel tüm ortaokul öğrencilerine yönelik Öze Dönüş konulu “Slogan Yarışması” düzenlenmektedir.

“ÖZE DÖNÜŞ” KONULU SLOGAN YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1- Yarışmanın Amacı
Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Türkiye geneli resmi ve Özel okullar arası Slogan yarışması ile ülkemizin sayılı ekonomiler arasına girmesi ve orada varlığını daimi hale getirebilmesi adına üzerinde durulması gereken yegane konu olan Yerli ve Milli Üretim adı altında çocuklarımıza bu millileşmenin ve yerlileşmenin ne denli önemli olduğunu farkettirmek amaçlanmaktadır. Bu Slogan yarışması ile ülkemizin büyük bir kuvvet ve azim ile çekilmeye çalışıldığı ekonomik buhrana da çocuklarımız aynı azim ve kuvvet ile cevap vereceklerdir.

Ayrıca “Öze Dönüş” mottosu ile oluşturulacak olan Sloganlar sayesinde çocuklarımız hem milletimize hem de dünyaya Birunilerin, Hezarfen Ahmet Çelebilerin, Harezmilerin ve adını sayamadığımız birçok Türk bilim insanının bugün de var olduklarını göstereceklerdir. Yine bu Slogan ile çocuklarımızın keşfedilmeyi bekleyen icatlarının ve yaratıcılıklarının ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.

2. Yarışmanın Konusu
“Öze Dönüş” başlıklı SLOGAN yarışmasında Yerli ve Milli Üretimi destekleyip teşvik edecek aynı zamanda bu bilinci oluşturacak Slogan tarzı sözler yazılacaktır.

3. Hedef Kitle
Türkiye genelindeki resmi ve özel tüm ORTAOKUL 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilecek olup yarışmada dereceye girecek olan kategori Slogan olacaktır.

Gönderilen Sloganlar www.imranli.meb.qov.tr web sitesi üzerinden ilçemiz tarafından oluşturulan komisyon tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak ve ilk 3 eser ödüllendirilecektir.

4. Katılım Şartları
a) Eserlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olması ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Eserlerin içeriğinde ve hazırlanma aşamasında kullanılan her söz bizzat katılımcı tarafından metilmiş veya ku! lamın haklarının katılımcıda olması, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmamış özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

b) Sloganlar boşluklarıyla beraber 170 karakteri geçmeyecek şekilde Türkçe yazılı ve dil kurallarına uygun olarak hazırlanacak, ve google drive üzerinden imranli.meb.gov.tr adresine gönderilecektir.

c) Katılımcılar yarışmaya katılmakla, yarışmaya gönderecekleri eserlerin tamamında veya bir kısmında alıntı veya kopya olmadığını, eserlerini başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna göndermediklerini beyan etmiş savılırlar. Alisi haldeki durumlarda ortaya çıkacak yasal her türlü sorumluluk katılımcıya aittir.

d) Sloganlar daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ya da herhangi bir iletişim ve reklam kampanyasında kullanılmamış, özgün olarak üretilmiş olmalıdır.

e) Yarışmaya eser gönderme son tarihi 18.01.2019 dır.

f) Seçici kurul 04.02.2019 da dereceye giren eserleri belirler ve seçilen eserler ilan edilir.

g) İmranlı milli eğitim müdürlüğü proje ekibi yarışma şartnamesiyle ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

h) Yarışmaya katılanlar, yukarıda yer alan şartların tamamım kabul etmiş sayılırlar.

5. Yarışma Takvimi
Slogan Yarışması aşağıdaki tabloda belirtilen takvime göre yürütülecektir.
YARIŞMA TAKVİMİ VE DEĞERLENDİRME
AŞAMA NO: YARIŞMA SÜRESİ TARİH
1 ESERLERİN SİTEYE YÜKLEME TARİHİ BAŞLANGICI 05 KASIM 2018
2 ESERLERİN SİTEYE SON YÜKLEME TARİHİ 18 OCAK 2019
3 SONUÇLARIN DUYURULMASI 4 ŞUBAT 2019
4 ÖDÜL TÖRENİ 11 ŞUBAT 2019

6. Yarışmaya Ait Ödüller Ve Ödül Töreni
a) Yarışmaya katılanlar masından ilk 3 dereceye girenlerden,
1. Yarışmacıya: Bisiklet
2. Yarışmacıya: Tablet
3. Yarışmacıya: Akıllı Bileklik Ödül olarak verilecektir.

b) Ödül töreni ve ödüllerin teslimine ilişkin duyuru sonuçların açıklanması belirtilen tarihlerde ° www.imranli.meb.gov.tr’’ internet adresinden yapılacaktır.

c) Ödül kazanan yarışmacıların, ödüllerinin teslimi İmranlı’da düzenlenecek bir törenle yapılacaktır. Bu durumda ödül törenine katılacak yarışmacılar kanuni temsilcileri ile birlikte İmranlı’daki törene katılacaklardır. Programa ilişkin ayrıntılı bilgilendirme
www.imranli.meb.gov.trp’ adresinden yapılacağından ilgili internet adresinin takip edilmesi gerekmektedir.

7. İletişim Bilgileri
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Vali Tuncel Mah. Lise Cad. Eski Askerlik Şubesi PK: 58980 İmranlı / SIVAS

İletişim Bilgileri:
İŞ TEL: 0.346.861201
(Telefonlara mesai saatleri içerisinde saat 09.00-17.00 arasında cevap verilecektir.) Mail Adresi: imranliproje58@gmail.com
Yarışmayla İlgili Duyuruların Takip Edileceği WEB Adresleri:
Tüm duyurular imranli.meb.gov.tr adlı internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

8. Yasal Haklar
Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eser sahibinin izniyle gerekli görmesi halinde yarışmaya ait görselleri afiş, broşür ve kitap haline dönüştürüp basabilecek ve yayınlayabilecektir. Uygun görülen eserler eser sahibinin izniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygun görülecek yerlerde, internet sitelerinde, görsel yazılı ve sosyal medya ortamında ayrıca yayınlanabilecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma hakkında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.