“OYUN YOLUYLA TÜRKÇE ÖĞRENİYORUM” eTwinning Projemiz

Oyun tabanlı öğrenme modelini kullanarak öğrencilerin eğlenerek Türkçe öğrenmesini sağlamak projemizin temel amacıdır.Oyunlar çocukların yaptığı yanlışları ve eksikliklerini gidermeleri için bir araçtır.

8 Türk  ortağı ile uyum içinde ve öğrencilerin eğlenerek öğreneceği bir içeriğe sahip olan projemizde  oyunlar çocukların yaptığı yanlışları ve eksikliklerini gidermeleri için bir araçtır. Örneğin, çocuklar bir oyunu hata yapmamak için oynamaya gayret edecektir. Bu da çocukların dikkatlerini uzun süreli olarak toplamalarına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra öğrenciler edindiği soyut bilgileri somut bir şekilde benimsemelerini sağlayacaktır. Ayrıca oyunlar, bir öğrencinin Türkçe dersine karşı ilgisini ve motivasyonunu artırabilecek eğlenceli bir etkinliktir. Çocuklar oyunlar sayesinde diğer çocuklarla etkileşime girmektedirler. Bu etkileşim sonucunda çocuklar güzel konuşabilme, kendi düşüncelerini karşı tarafa daha sağlıklı bir şekilde anlatabilme, empati, yardımlaşma, paylaşma gibi sosyal aktivitelerde bulunmaktadırlar.

Projemiz Eylül ayı içerisinde öğrenci ve öğretmen logo,afiş ve tanıtım videoları ile başlayarak Mayıs ayına kadar devam edecektir.