Oyun teknolojileri alanında inovatif bir iş fikrin varsa

oyun teknoloji
oyun teknolojileri pazarı

Oyun teknolojileri alanında inovatif bir iş fikrin varsa hemen İTÜ Çekirdek’e başvur, girişimcilikte oyunun kurallarını sen belirle!

2022 yılına kadar tüm dünyada 196 milyar dolara yükselmesi beklenen oyun teknolojileri pazarı, dijital dünyanın en büyük gelişim alanlarından biri. Yeni nesil teknolojilerle oyun severleri daima bir adım öteye taşımayı hedefleyen oyun dünyası, sadece eğlenmek ya da vakit geçirmenin çok ötesine geçerek e-spor gibi yepyeni sektörlerin de doğuşuyla bugün milyarlarca insana dokunuyor.

İTÜ Çekirdek’te oyun teknolojileri alanında inovatif teknolojiler geliştiren girişimcilerin desteklenmesi, küresel oyun dünyasına girişin kolaylaştırılması, oyun sektöründe yeni istihdam alanları açılması ve yatırımcıların dikkatinin bu yöne çekilebilmesi için İTÜ ARI Teknokent ve Teknoloji ile Üretelim Platformu güçlerini birleştirerek İTÜ Çekirdek #GameTech program dikeyini oluşturdu. #GameTech programına, geleceğe ilham olacak oyun teknolojileri ile başvuran girişimcileri 350.000 TL ödül bekliyor!

dijital oyun
oyun teknolojileri

Sen de oyunun kurallarını ben yazarım diyorsan hemen başvur, oyun teknolojini İTÜ Çekirdek’te geliştir, kuralları değiştir!

Bu kapsamda;
İnovasyon ve girişimciliği oyun sektörü ile birleştiren oyun geliştiricileri,

Oyun sektörünü yeni girişimler ve iş modelleri ile güçlendiren sektör oyuncuları,

Oyun teknolojilerine yönelik iş geliştiren AR/VR firmaları ile

Oyun deneyimini geliştiren teknolojilerden oyuncu destek mekanizmalarına kadar oyun sektörünü destekleyici sektörlerde girişim geliştiren herkes İTÜ Çekirdek #GameTech programına başvurabilir!

Odaklanılan Konular:
Açık kaynaklı oyunlar

Daha gerçekçi oyun deneyimi için sanal gerçeklik teknolojileri

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliği birleştiren karma teknolojiler

Çapraz platform oyunları

Bulut tabanlı oyunlar

Blockchain çözümleri ve oyun sektörünü geliştirecek her türlü inovatif yaklaşım

Son Başvuru Tarihi: 17 Ağustos 2020

Başvuru: https://www.f6s.com/itucekirdek2020/apply