Oyun Maratonu Yarışması

Sayın Araştırmacı,

Ülkemizde kısa sürede eğitici temalı özgün dijital oyun geliştirilmesini amaçlayan BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) Oyun Maratonu Yarışması için başvurular başlamıştır.

Yarışma, Kurumumuz ile Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) işbirliğinde Kurumumuz ev sahipliği ve koordinasyonunda 18-19 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

18 yaşından büyük, dijital oyun geliştirme konusuna ilgi duyan herkesin katılabileceği ve 42 saat sürecek yarışmada dereceye girenler 20 Aralık 2018 tarihinde “Kristal Piksel” ödül töreninde ödülleriyle buluşacaklar.

Oyun Maratonu, iş birliğine dayalı hızlandırılmış oyun geliştirme etkinliğidir. Video oyunları geliştirilen bir hackathon türü olarak da görülebilir. Ekiplerin kısıtlı süre içerisinde tema ile alakalı oyun geliştirmek için bir araya geldiği etkinliktir.

Tema : Eğitsel Oyunlar
Alt Tema : Etkinlikte belirtilicektir.

Ekibini kur, 42 saat içinde sınırlarını zorla, yapabileceğin en iyi oyunu geliştir. Yeni insanlarla tanış ve ufkunu genişlet!

BTK Oyun Maratonu’nun Amacı Nedir?
Türkiyedeki genç oyun geliştiricileri teşfik etmek, kendilerini test etmeleri ve geliştirmelerine olanak sağlamak. Kendileri gibi diğer oyun geliştiricileriyle bir araya getirmektir.

18 yaşından büyük herkese açık yarışma.

Başvurular 11 Aralık 15:00 kadar devam ediyor.

İyi çalışmalar dileriz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Güvenli İnternet Merkezi

Daha fazla bilgi ve yarışma başvurusu için bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://gim.btk.gov.tr/oyunmaratonu