Oyun Girişimciliği Yarışması Next Game Startup 2021 Kayıtları Kapanıyor!

Game Startup
Next Game Startup

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve 350 oyun geliştiricisinin katıldığı, Intel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen oyun girişimciliği yarışması Next Game Startup, 2. yılında Türkiye’nin büyüyen oyun pazarında genç ekiplere büyük fırsatlar sunmak üzere bir kez daha katılımcılarını bekliyor.

Genç ve yetenekli oyun geliştiricilerini desteklemek amacıyla düzenlenen Next Game Startup geçtiğimiz yıl yoğun ilgi görürken, hem mobil hem de PC platformuna oyun geliştiren genç ekipleri yatırımcılarla buluşturdu. 2020’de dereceye giren stüdyolar yarışmadan sonra aldıkları 1,25 Milyon TL yatırım ödülü ile oyunlarını mobil ve PC platformunda yayınlamak üzere ekiplerini genişleterek yollarına devam etme fırsatı yakaladı. Ayrıca yarışmanın sona ermesinin ardından başarılı olan stüdyolar toplam 9 Milyon TL değerinde değerleme ile yatırım alarak büyük bir başarıya imza attı.

Bu yıl da Eylül ayında 90. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Kültürpark’ta gerçekleştirilmesi planlanan finallere İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak. Yarışma süreci içerisinde eğitim programları, game jam, hikaye yarışması gibi etkinliklere de yer verecek olan Next Game Startup, dijital kanallardan canlı olarak Türkiye’de ve tüm dünyada takip edilebilecek.

Yarışmada katılımcıların başvuruları, alanında uzman isimlerden oluşan teknik jürinin yapacağı değerlendirmelerinin ardından önce ön elemeyi, ardından çeyrek ve yarı final etaplarını geçecekler. Yarışmada başvurular 30 Temmuz’a kadar devam edecek. Online olarak sürdürülecek yarışma süresince yapılacak eğitim seminerleri ve danışmanlık seanslarına katılan ekipler, sektörün önde gelen profesyonellerinden mentorluk desteği alarak süreç boyunca pek çok alanda kendilerini geliştirme fırsatı da bulacak.

Next In Game’in organizasyonunu üstlendiği, INTEL®, ESL, Casper Excalibur, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ sponsorluğunda olan yarışmada Game Factory ve Digi Game oyun sponsoru olarak destek veriyor. Yarışmanın diğer destekçileri arasında WePlay Ventures, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Ticaret Odası, İzQ, Mad Rooster, Mobidictum, İmza.com ve Oyunder yer alıyor.

Yarışmanın jüri üyeleri, ödül havuzu, eğitim programları, workshop konukları gibi detaylar ile yarışma hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: nextgamestartup.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.