Öykü yarışması Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği

Toplumda kadın hakları konusunda farkındalık düzeyini yükseltmek, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek, konuyla ilgili yaklaşımları öykü aracılığıyla anlatmak. Yazmayı kendine uğraş edinenlerin ‘Kadın’ a bakışı yansıtan hikayelerini toplumla paylaşmalarına aracı olmak, genç ve yetişkinlerin çalışmalarını desteklemek, geleceğin yazarları olacak yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktır.

2.KONU

3.GO ÖYKÜ YARIŞMASI’nın ana teması ‘’KADIN’’ dır.

Dünyamızı daha mutlu bir dünya yapma yolunda, olumlu veya olumsuz yaklaşımlardaki düşüncelerinizi içeren öykülerinizi yarışmamıza bekliyor ve bu anlamlı desteğiniz için sizleri şimdiden kutluyoruz.

3.YARIŞMA ORGANİZASYONU

3.GO Öykü yarışması Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından organize edilerek yürütülmektedir.

4.KATILMA KOŞULLARI

Yarışma herkese açıktır.
Öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.
Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
Seçici kurulun yayınlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir.
Başvuru sahibi yukardaki şartları kabul etmiş sayılır.
5.YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK ESERDE ARANACAK ŞARTLAR

5.1 Öykünün konusu ‘’ KADIN’’ ile alakalı olmalıdır. Türkçe yazılmalıdır. Türk dilinin özgünlüğü korunarak 5.000 ile 15.000 karakter (600-2000 sözcük) arasında yazılmış olmalıdır.

5.2 Yarışmaya katılacak öyküler; normal A4 boyutunda, 12 punto, 1.5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 2 kopya halinde çıktı alınmalı, üzerinde isim yazmayan zarfa konularak teslim edilmelidir.

5.3 Yarışmacılar yarışma ile ilgili başvuru formunu doldurup imzalayacaktır.

5.4 Dosyanın sol üst köşesinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır. Rumuz anlamlı veya anlam taşımayan sayı ve harflerden, 6 (Altı) karakterle oluşacak şekilde belirlenebilir. (Örnek: A22Y1Z – DRM292 gibi)

5.5 Öz yaşam bilgisi kapalı bir zarfla dosyaya eklenmeli, öz yaşam times new roman, 12 punto 800 karakteri geçmemelidir.

5.6 Yarışmacılar doldurdukları başvuru formunu adres ve isimlerin olmadığı bir zarfın içine koymalıdır.

5.7 Yarışmaya gönderilen öyküler, değerlendirmeye alınsın ya da alınmasın, yazarlarına iade edilmeyecektir. Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği  bu öykülerden oluşan bir kitap hazırlama ve yayınlama hakkını da saklı tutar.

5.8 Yarışmaya katılacak eserler 2 nüsha –ki tekrarla, üzerinde yazarına dair rumuzundan başka emare bulunmayan – ve başvuru formlu zarf, büyük bir zarf içinde aşağıdaki başvuru adresine kargo ile gönderilecektir.

5.9 İstenilen tüm evrakların içinde olduğu zarf;

GÜZEL ORDU KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ

İZZETPAŞA MAHALLESİ, YENİYOL CADDESİ,

NO:3 KAT:2 NUROL TOWER ŞİŞLİ-İSTANBUL adresine kargo ile gönderilecektir.

5.10 Yarışmacılar kargo ile gönderdikleri eserleri ayrıca Derneğin web sitesine online olarak Yarışmalar/Öykü yarışması/Kaydet ve yolla kısmına ekleyeceklerdir. (Bilgisayarda yazılmış olan eserin sol üst köşesine rumuz ve altına eserin ismi yazılmış olarak yollanmalıdır.)

( www.gzlordu.org )

6.YARIŞMA TAKVİMİ

6.1 Yarışma Başlangıç Tarihi 11.NİSAN.2019

6.2 Başvuru Bitiş Tarihi 11.EKİM.2019 Saat 24.00

6.3 Sonuç Bildirimi 11.KASIM.2019

6.4 Ödül Töreni Gecesi 30.KASIM.2019

7.ÖDÜLLER

7.1 DERECEYE GİRENLER

Birinciye 1.500 TL + PLAKET + KİTAP SETİ
İkinciye 750 TL + PLAKET + KİTAP SETİ
Üçüncüye 250 TL + PLAKET + KİTAP SETİ
Mansiyon 100 TL + PLAKET + KİTAP SETİ