OSMANİYE-Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu eTwinning Projeleri

OSMANİYE/Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kadem Şavran, yıl boyunca yürüttüğü ‘Gamified English for The 6th Grades’  ve ‘An Adventurous Journey to the English’ etwinning projeleriyle İngilizce eğitimine yeni bir soluk getirmiştir.

‘Gamified English for The 6th Grades’  etwinning projesinde oyun temelli eğitim modeli kullanılmıştır. Derslerde; dijital oyunlar, geleneksel oyunlar, açık hava oyunları, kart oyunları gibi farklı oyunlarla İngilizce öğretilmiştir. Bu proje sayesinde, öğrencilerdeki İngilizce dersine karşı önyargıları yıkılmış olup,öğrenciler keyifli bir öğrenme süreci yaşamıştır.

İçinde yaşadığımız dijital çağa uygun olarak yürütülen ‘An Adventurous Journey tothe English’ etwinning projesinde çeşitli WEB 2.00 araçları kullanılarak İngilizce ders müfredatına uygun dijital içerikler üretilmiştir. Çok uluslu bir proje olan An Adventurous Journey tothe English’ etwinning projesinde, öğrenciler Avrupa okullarındaki diğer ortak öğrencilerle takımlar halinde çalışmış, Yabancı Dil kullanma becerilerini geliştirmişlerdir.

İngilizce Öğretmeni Kadem Şavran, ‘ Öğrencilerimizden ve velilerimizden olumlu dönütler alıyoruz. Projelerimizde öğrencilerimiz aktif bir şekilde, eğlenerek öğreniyorlar. Bu süreçte bizlere destek olan okul idaremize ve velilerimize teşekkür ediyorum.’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin