Ortaokul Öğrencileri arası Ramazan Dikmen Öykü Yarışması

Ramazan Dikmen Öykü Yarışması
Ortaokul Öğrencileri arası Ramazan Dikmen Öykü Yarışması

Ramazan Dikmen’in anısını sıcak tutarak öyküsünün ve isminin gelecek nesillere taşınması, gençlerin edebiyata olan ilgilerinin arttırılması, yeni öyküler meydana getirerek edebiyat alanında yeteneklerin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen “serbest” konulu bir öykü yarışmasıdır.

Dursunbey’in yetiştirdiği önemli şahsiyetler arasında yer alan yazar Ramazan Dikmen vefatının 24. yılında Dursunbey Belediyesinin düzenlediği öykü yarışması ile anılacak. Belediye Kültür etkinlikleri çerçevesinde 1 Şubat’ta başlayan yarışma başvuruları 31 Mart tarihinde son bulacak.

Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Prof. Dr. Ertan Örgen ve Handan Acar Yıldız gibi isimlerin jüri olarak katılacağı yarışmada, başvurular çevrimiçi olarak alınacak. Yarışma için hazırlanan yarisma.dursunbey.bel.tr adresine kayıt yaptıracak olan yarışmacılar, konu olarak serbest bırakılan öykülerini sisteme yükleyecekler. Yetişkinler kategorisinde birinciye 4.500 TL para ödülü verilirken, öğrenciler kategorisinde birinciye Dizüstü Bilgisayar hediye edilecek. 3 adet mansiyon ödülünün de bulunduğu yarışmada toplamda yaklaşık 20.000 TL ödül verilecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler yarisma.dursunbey.bel.tr adresinde yer alacak.

Genel Bilgi
Yarışma iki katagori olarak düzenlenmiştir. I. Kategori için orta öğretim öğrencileri, II. Kategori için ise bütün yetişkinler katılabileceklerdir.
• Yarışmanın konusu; “SERBEST“ olarak belirlenmiştir.
• Yarışmaya katılacak öykünün daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir.
• Gönderilen öykünün uzunluğu 5000 kelimeyi aşmamalıdır. Daha uzun öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.
• Öykü Türkçe’nin dil ve yazı kurallarına uygun olmalıdır.

I-KATEGORİ (ORTA ÖĞRETİM)
* BİRİNCİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR
* İKİNCİ TABLET BİLGİSAYAR
* ÜÇÜNCÜ E-KİTAP OKUYUCU
* MANSİYON KİTAP SETİ (3 ADET)

II-KATEGORİ (YETİŞKİNLER)
* BİRİNCİ 4500 TL
* İKİNCİ 3500 TL
* ÜÇÜNCÜ 2500 TL
* MANSİYON 1000 TL (3 ADET)