Ortaokul Öğrencileri Arası “İklim Değişikliği” Resim Yarışması

Resim Yarışması
Ortaokullar Resim Yarışması

Geleneksel olarak düzenlediğimiz ortaokullar arası resim yarışmasının bu yılki konusu gelecek kuşakları daha derinden etkileyecek iklim değişikliği. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlediğimiz yarışmada, iklim değişikliğinin genç zihinlerde yansımasının izini sürmeyi amaçlıyoruz.

2022 yılını “İklim Yılı” ilan eden Nilüfer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Ortaokullar Arası Resim Yarışması’nın konusu da “iklim değişikliği” olarak belirlendi. Yarışmaya son başvuru tarihi 16 Şubat.

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile uzun yıllardır düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Ortaokullar Arası Resim Yarışması’nda süreç başladı. Nilüfer ilçesindeki bütün ortaokul öğrencilerinin katılabileceği yarışmanın, bu yılki konusu, iklim değişikliği.
Yarışma, iklim değişikliğinin genç zihinlerde yansımasının izini sürmeyi, iklim krizi ile mücadelede yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarına yönelik farkındalık oluşturmayı, sürdürülebilir ve iklim dostu bir kent için sanatsal duyarlılık yaratmayı amaçlıyor. Kolaj çalışması hariç bütün tekniklerin serbest olduğu resim yarışmasına bir öğrenci en fazla 3 eserle katılabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler şartname ve katılım formuna www.nilufer.bel.tr/resimyarismasi adresinden ulaşabilecek. Son başvuru tarihi 16 Şubat olan resim yarışmasının ödül töreni 3 Mart’ta Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde yapılacak.

Yarışmada birinciye bin TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL ödül, 3 öğrenciye de 250 TL tutarında mansiyon ödülü verilecek.

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN: Yarışma Nilüfer Belediye Başkanlığı ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim
Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenmektedir.

AMAÇ :İklim krizi ile mücadelede yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarına yönelik farkındalık
oluşturmak, sürdürülebilir ve iklim dostu bir kent için sanatsal duyarlılık yaratmak.

KONU : “İKLİM” temasıyla düzenlediğimiz resim yarışması, geri dönüşüm yenilenebilir enerji, sera gazı azatlımı ve iklim değişikliğine uyum ve yaşanılabilir temiz çevreye duyarlı bir kent, konularını içermektedir.

KAPSAMI :
Yarışmaya Nilüfer İlçe sınırları içinde yer alan tüm ortaokul öğrencileri katılabilir.

KATILIM ŞARTLARI
1- Resim yarışmasına Nilüfer İlçe sınırları içinde yer alan tüm ortaokul (5.6.7.8. Sınıf) öğrencileri katılabilir.
2- Yarışmaya katılacak eserlerde teknik serbesttir (kolaj çalışması hariç) .
3- Bir yarışmacı yarışmaya en fazla 3 eserle katılabilir.
4- Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.
5- Resim dalında teslim edilen eserlerin boyutlarının kısa kenarı 35 cm, uzun kenarı 50 cm olmalıdır.
6- Eserler; çerçevesiz, paspartusuz olarak ve iki sert karton arasında zarar görmeyecek şekilde yerleştirilerek arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisi yazılı olduğu form yapıştırılarak teslim edilmesi gereklidir.
7- Eserler, Nilüfer Belediyesi web sitesi üzerinden www.nilufer.bel.tr adresinden verilecek linkte yer alan başvuru katılım formu doldurularak ve eserlerin arkasına iliştirilmiş halde teslim edilmelidir.

ESERLERİN TESLİM TARİHİ : Eserler en geç 16 Şubat 2022 Çarşamba günü saat:17:00’a kadar Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilmiş olacaktır.

ESER TOPLAMA MERKEZİ
Katılımcılar eserlerine okul idarelerine teslim edecektir. Okul idareleri ise Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sergi başvuru takvimine uygun olarak teslim edecektir.

DEĞERLENDİRME TARİHİ : Seçmeler 17 Şubat 2022 Perşembe günü saat:10:00’da Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılacaktır.

DEĞERLENDİRME JÜRİSİ: Jüri üyeleri; Nilüfer Belediyesi’nden 2 kişi, İlçe Milli Eğitim
Müdürlüğü’nden 3 resim öğretmeni toplam 5 kişiden oluşacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ : 03 Mart 2022 Perşembe günü saat:10:00’da Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde yapılacaktır.

ÖDÜLLER : Birinciye 1000.00 TL
İkinciye 750,00 TL
Üçüncüye 500,00TL
Ayrıca 3 adet 250,00 TL tutarında Mansiyon verilecektir.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri velilerinin gözetiminde açmış oldukları banka hesabına
yatırılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin