Ortaokul, Lise ve Üniversite Öğrencileri Çevrim İçi 3B Tasarım Hackathonu

Ortaokul, Lise ve Üniversite Öğrencileri
Tasarım Hackathonu

Arçelik ve Cumulus’ün bir araya gelerek düzenlediği Gençler Geleceği Tasarlıyor etkinliği, öğrencilerin 3B tasarım yaparak yaratıcılık, mühendislik, matematik ve tasarım konularında sınırlarını zorlamayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmada gençler, kendilerine verilen Sürdürülebilir Şehir temalı problem durumuna analitik düşünme ve problem çözme becerilerini kullanarak çözüm üretecek ve 3B tasarım ile proje önerisini sunacak.

Hackathona Kimler, Nasıl Başvurabilir?
Özel veya devlet okulu fark etmeden Türkiye’deki tüm ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılabilir.

Katılım yalnızca takım olarak yapılacaktır. Tüm seviyelerde öğrencilerin takım kurarak başvurması gerekmektedir. Başvuru esnasında takım üyelerinin bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girilmelidir.

Takım üyelerinin aynı okuldan olma şartı yoktur.

Bir okuldan birden fazla takım başvuru yapabilir.

Her kategori kendi arasında yarışmaya katılabilecek. (Ortaokul, Lise ve Üniversite ayrı ayrı..)

Öğrenciler yarışma sürecinde kendi başına katılım sağlayacaktır. Öğretmenler görevlendirilmeyecektir.

Hackathon Teması
Gençler geleceği tasarlarken Birleşmiş Milletler’in yayınladığı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hareket edecektir. Hackathon, Sürdürülebilir Şehir teması çerçevesinde verilecek problem durumunun ilanı ile başlayacaktır.

Hackathon gününe kadar takımların sürdürülebilirlik ile ilgili araştırma yapması yararlı olacaktır. Çünkü öğrencilerden bu amaçlar doğrultusunda sunum yapmaları beklenecektir.

Son Başvuru: 8 Haziran 2021
Etkinlik: 19-20 Haziran 2021

Detaylı Bilgi: http://genclergelecegitasarliyor.com