Örgütlenme ve Sosyal Haklar Eğitim Program

Eğitim Programı Hakkında;

Örgütlenme ve Sosyal Haklar Eğitim programı; bir eğitim, ödev ve çalışma ziyaretinin bir araya geldiği bir programdan oluşuyor. Eğitim programında amaç STÖ temsilcileri üzerinden örgütlerin güçlendirilmesidir. Eğitimler belli aralıklarla kısa süreli olarak ilana çıkar ve gerçekleştirilir. İlan hak temelli çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin başvurularına açıktır.

Program ve İçeriği Hakkında

Eğitim programı sosyal haklar ve örgütlenme alanında katılımcı örgütlerinin güçlendirilmesini hedeflemektedir. Bu kapsamda program interaktif tartışma, sunum ve deneyim aktarımı ve atölye çalışmalarını içermektedir.

Örgütlenme ve Sosyal Haklar Eğitim programı

Sosyal Hak Kavramına Genel Bakış,
Sosyal Hakların Türkiye’de Gelişim Ve Dönüşümü
Hak Alanında Örgütlenme
Türkiye’de Sivil Toplum ve Başarılı Örgütlenme Deneyimleri
Program bir eğitim, ödev ve çalışma ziyaretini içermektedir. Bu sebeple eğitimlere başvuran sivil toplum örgütlerinden eğitimlere devamlılıklarını taahhüt etmelerini bekliyoruz.

Çalışma Programı:

Örgütlenme ve Sosyal Haklar Eğitimi:

Tarih: 4-5-6 Ekim 2013

Yer: Ankara

Çalışma Ziyareti: Eğitim programını takip eden bir ay içerisinde gerçekleştirilecektir.

Ödev: Örgütlenme ve Sosyal Haklar Eğitimi Programını takiben, eğitim ve çalışma ziyareti arasındaki dönemde gerçekleştirilecektir.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci Hakkında:

İlan Tarihi: 06 Ağustos2013

Son Başvuru Tarihi: 29 Ağustos 2013 – 17:00

Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 17 Eylül 2013

Bu programa STGM’nin hedef kitlesinde yer alan toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim, ekoloji, gençlik, insan hakları, engelli hakları, çocuk hakları, kültür/kültürel haklar alanlarında çalışmalarını aktif olarak sürdüren STÖ’ler başvurabilirler. Çalışmalara bir örgütü temsilen iki temsilci katılabilir.

Destek verebileceğimiz örgüt sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kriterler göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:

Hedef grupların (toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim, ekoloji, gençlik, insan hakları; engelli hakları, çocuk hakları, kültür/kültürel haklar alanlarında faaliyet gösteren STÖ’lerin) eşit dağılımı;
STÖ’lerin ülkedeki sayılarına göre, tematik alanlardaki oransal dağılımları;
STÖ’lerin coğrafi dağılımları ve temsiliyetleri.

Başvuru Formu

Başvurularınızı STGM web sitesinde http://stgm.org.tr/tr/uyelik/giris adresinde bulunan STGM Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için sisteme üye olmanız, profilinizi bir defaya mahsus doldurmanız ve üyesi olduğunuz STÖ’yü seçmeniz gerekiyor. Daha sonra Başvuru–> Yeni Başvuru adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

STGM Bilgi Yönetim Sistemi’nin nasıl kullanılacağına ilişkin bilgileri buradan alabilirsiniz. Başvuru aşamasında karşılaştığınız sorunları [email protected] adresine bildirirseniz en kısa zamanda sorununuzu çözmeye çalışacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin