Ana SayfaÖzel Ders BlogOrdu’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Ordu’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Ordu’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Ordu Üniversitesi Vakfı (ORDUÜV)
 • Ordu Belediyesi
 • Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü
 • Ordu Ticaret Borsası
 • Ordu Ticaret ve Sanayi Odası
 • Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (ORSİAD)
 • Ordu Sağlıkçılar Derneği
 • Ordu Eğitimciler Derneği
 • Ordu İmam Hatip Liseliler Derneği

Bu kurumlar, maddi durumu yetersiz olan, başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuruları genellikle her yıl ekim ayında açılmakta ve şubat ayında sonuçlanmaktadır.

Ordu Üniversitesi Vakfı (ORDUÜV), Ordu Üniversitesi’nin öğrencilerine burs veren en büyük kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Belediyesi, Ordu’da yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu’da yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Ticaret Borsası, Ordu’da yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu’da yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (ORSİAD), Ordu’da yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Sağlıkçılar Derneği, Ordu’da yaşayan sağlık çalışanlarına mensup öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu Eğitimciler Derneği, Ordu’da yaşayan eğitimcilere mensup öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Ordu İmam Hatip Liseliler Derneği, Ordu’da bulunan imam hatip liselerinden mezun olan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Bu kurumların burs başvuruları için gerekli belgeler ve başvuru şartları, ilgili kurumların web sitelerinde yer almaktadır. Öğrenciler, burs başvurularını bu sitelerden veya kurumlara doğrudan başvurarak yapabilirler.

Ordu’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurumlar şunlardır:

 • Ordu Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Ordu İlim Yayma Cemiyeti
 • Ordu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği

Bu kurumların burs başvuruları için gerekli belgeler ve başvuru şartları, ilgili kurumların web sitelerinde yer almaktadır.

Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.