Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin onaylı suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar;

*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

MÜRACAAT TARİHİ; Profesör veDoçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

 

İLAN TARİHİ                                     :

RESMİ GAZETE                 01 HAZİRAN 2013

HÜRRİYET GAZETESİ       07 HAZİRAN 2013

 

BirimiBölüm/Anabilim DalıUnvanıAdetK/DAçıklama
Tıp FakültesiTemel Tıp Bilimleri / FizyolojiYrd. Doçent11Tıp doktoru olmak. Penisilin modeli deneysel epilepside leptin ve grelinin etkileri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Tıbbi FarmakolojiYrd. Doçent12Tıp doktoru olmak. NOS inhibisyonu ve tuz ile oluşturulan hipertansiyonda perindopril, losartan ve novokinin kan basıncı, rho kinaz, eNOS, ADMA düzeylerine etkileri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Tıbbi FarmakolojiYrd. Doçent12Tıp Fakültesi Toksikoloji Anabilim Dalı doktoralı olmak. Co, Klor ve Biber gazı üzerine olgu çalışmaları ile Akciğer kanseri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Göğüs HastalıklarıYrd. Doçent12Ratlarda bleomycinin neden olduğu pulmoner fibrozis tedavisinde resveratrolun etkisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Acil TıpYrd. Doçent12Stabil kronik kalp yetmezliği hastalarında RDW ve stroke ilişkisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Ortopedi ve TravmatolojiYrd. Doçent11Ortopedi bord sınavından başarılı olmak, Trombositten zengin plazmanın kırık iyileşmesi üzerine etkisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Beyin ve Sinir CerrahisiYrd. Doçent11Kortikal yayılan depresyon üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Beyin ve Sinir CerrahisiYrd. Doçent11İntrakranial anevrizmanın tespitinde tomografi anjiografi ile dijital substraksiyon anjiografinin karşılaştırılması konularında çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / Anesteziyoloji ve ReanimasyonYrd. Doçent13Deksmedetomin ve tiyopental’in ratlarda fokal celebral iskemide serebral koruyucu etkilerinin histopatolojik olarak karşılaştırılması ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili Edebiyatı / Yeni Türk DiliProfesör11Çağatay Türkçesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiKimya / Analitik KimyaDoçent12Redoks polimeri kullanarak Elektrokimyasal DNA tayini hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematik / Uygulamalı MatematikDoçent11Olasılık teorisi ve skolastik süreçler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematik / Cebir ve Sayılar TeorisiYrd. Doçent14Bulanık esnek cebirsel yapılar üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematik / Analiz ve Fonksiyon TeorisiYrd. Doçent11Konveks fonksiyonlar ve integral eşitsizlikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiMatematik / Matematiğin Temelleri ve MatematiklojikYrd. Doçent11İnterpolasyon üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSosyoloji / Kurumlar SosyolojisiYrd. Doçent14Kurumlar ve toplum ilişkileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSosyoloji / Uygulamalı SosyolojiYrd. Doçent14Spor Sosyolojisi alanında doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSanat Tarihi / Türk İslam SanatlarıYrd. Doçent13Osmanlı dönemi mezar taşları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiYabancı Diller / İngiliz Dili ve EdebiyatıYrd. Doçent14Uygulamalı Dilbilimi üzerine doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiCoğrafya / Bölgesel CoğrafyaYrd. Doçent13Bölgesel Coğrafya anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Müzik ve Sahne Sanatları FakültesiMüzik / MüzikDoçent11Türk sanat müziği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiSinema ve TelevizyonDoçent12Doçentliğini uygulamalı iletişim alanında almış, sinema ve televizyon üzerine çalışma yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiSinema ve TelevizyonYrd. Doçent13İletişim alanında doktora yapmış ve yeni medya üzerine çalışma yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiSinema ve TelevizyonYrd. Doçent15Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım veya İletişim alanlarında doktora veya sanatta yeterlilik yapmış ve medya üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri / Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYrd. Doçent14Felsefe Tarihi ve İnsan Felsefesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri / Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYrd. Doçent12Üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri üniversiteye ait olma gereksinimleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim / Fen Bilgisi EğitimiYrd. Doçent13Fen ve Teknoloji derslerinde animasyon kullanımının öğrencilerin başarısına etkisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim / Fen Bilgisi EğitimiYrd. Doçent14Aktinomisetlerin moleküler taksonomisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / Protetik Diş TedavisiYrd. Doçent13Dinamik yükleme yapılan kısa implantlarda kron/implant oranının stres dağılımına etkisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Ziraat FakültesiZootekni / Hayvan YetiştirmeDoçent12Kanatlı hayvan, çevre ilişkileri ve kümeslerin planlanması ile diğer kanatlıların yetiştirilmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Ziraat FakültesiZootekni / Biyometri ve GenetikYrd. Doçent14Lojistik regresyon ve varyans analizinde simülasyon çalışmaları yapmış olmak.
Ziraat FakültesiBahçe Bitkileri / Meyve Yetiştirme ve IslahıYrd. Doçent14Yumuşak çekirdekli meyvelerde bitki büyüme düzenleyicileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin