ÖRAV 2. Eğitim Şenliği

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermek hedefiyle programlar yürüten Öğretmen Akademisi Vakfı, 19 Kasım Cumartesi günü Ankara’da düzenleyeceği “ÖRAV 2. Eğitim Şenliği”ne tüm eğitimcileri davet ediyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından geçtiğimiz sene ilki düzenlenen ve yoğun ilgi gören “ÖRAV Eğitim Şenliği”, bu yıl Ankara’da TED Üniversitesi’nde gerçekleştiriliyor. Öğretmenler Günü kapsamında tüm eğitimcilerin ve eğitim sorumluluğunu üstlenen paydaşların davetli olduğu etkinlik, ÖRAV’ın sunacağı farklı başlıklardaki atölye çalışmalarını ve keyifli aktiviteleri içeriyor.

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunan Öğretmen Akademisi Vakfı’nın, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden IBM desteğiyle düzenlediği ve tüm davetlilerin ücretsiz olarak katılabileceği “ÖRAV 2. Eğitim Şenliği”, 19 Kasım Cumartesi günü Ankara TED Üniversitesi’nde saat 10.00’da başlıyor. Kapasite sınırı bulunan etkinlik için katılımcıların adresindeki kayıt formunu doldurması yeterli oluyor.

Öğretmenler eğlenirken öğreniyor

Öğretmen Akademisi Vakfı, bu yıl da katılımcılarına hem eğitici, hem de eğlenceli bir program hazırlıyor. Vakıf, etkinlik kapsamında düzenlediği eğitim atölyeleri ile gerek Vakfın eğitimleri ile tanışmış öğretmenlere daha önce deneyimlemedikleri yeni atölyelere katılma , gerekse Vakfın eğitimlerine henüz katılma fırsatı bulamamış öğretmenlere kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlerle tanışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik kapsamında, “Araçlar ile Matematik”, “Düşün Sorgula Puanla Uygula”, “Farklıyız ve Eşitiz”, “Mobil Uygulamalarla Eğitimde Oyunlaştırma”, “Okullarda Sketchnote ve Görsel Okuryazarlık”, “Sosyal Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık” ve “Teknoloji Yetkinliklerini Geliştirme” olmak üzere 7 farklı içerikte atölye düzenleniyor. Katılımcılar etkinlik kayıt formunda tercih ettikleri atölyeleri işaretleyerek, etkinlik gününde bu eğitimleri deneyimleme fırsatı yakalıyor.

Atölyelerin yanı sıra, bugüne kadar birçok eğitim kurumunun kuruluşunda görev almış ve dünyadaki okul sistemleri konusunda uzman olan Profesör Doktor Ziya Selçuk’un “Öğrenciyi Tanımak İçin Kendini Tanımak” başlıklı konuşması da program kapsamında yer alıyor.

Geçtiğimiz sene hayata geçirilen ve bu yıl da devam eden ÖRAV’ın Kasım ayı boyunca sosyal medya hesaplarından ve farkyaratanogretmen.com adlı web sitesinden yürüttüğü ve ünlü isimlerin de anılarıyla destek verdiği “Fark Yaratan Öğretmen” kampanyasının en beğenilen hikayesi de “ÖRAV 2. Eğitim Şenliği” kapsamında açıklanıyor.