Online Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Başvuruları

Nasreddin Hoca Fıkra
Fıkra Canlandırma Yarışması

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda yapılacak olan fıkra canlandırma yarışmasına; Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden 7’den 70’e bütün vatandaşlar katılabilir.

Yarışmacılar ancak birer adet fıkra canlandırması videosu ile başvuru yapabilir, birden fazla fıkraları birleştirerek kompozisyon oluşturulması ile tek canlandırma videosu da yapabilirler. Birden fazla video gönderenlerin ilk videoları geçerli olacaktır.

Katılımcıların sergileyecekleri canlandırmalar en fazla 7 dakika ile sınırlı olacak ve kuracakları ekibin oyuncu sayısı 10 kişiyi geçmeyecektir.

Yarışmacıların gönderecek olduğu videolar; 16:9 yatay formatta ve en az 720p en fazla 1080p çözünürlükte olmalıdır.
18 yaşını henüz doldurmamış olan gençlerin yarışmaya katılabilmeleri için, başvurularının velileri tarafından yapılması zorunludur.

Yarışmaya katılacak ekipler, Akşehir Belediyesi Kültür Yayınları içerisinde yer alan Prof. Dr. Saim SAKAOĞLU ve Prof. Dr. Ali Berat ALPTEKİN tarafından yazılmış “Nasreddin Hoca” adlı kitaptan seçilen http://www.aksehir.bel.tr/fikralar.pdf linkinde belirtilen fıkralardan canlandırma yapacaklardır.

Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun Nasreddin Hoca ve yaşadığı dönemi sergileyen her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler.

Katılımcılar yarışmaya rumuz ve eser adı ile katılacaklardır. Rumuz kullanımında temsil ettikleri ilçe veya şehrin simgesi haline gelmiş nesne, kişi, yer adları kullanılmayacaktır. Rumuz ve Eser Adları aşağıdaki başvuru formunda bulunan alana ve videonun yükleneceği forma yazılacaktır.

Yarışmacılar, çektikleri videoda katıldıkları ilçe ve il adını belirten pankart, vinil branda, şapka, t- shirt vb. görseller kullanmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na aykırı, siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan Fıkra Canlandırmaları yarışma dışı kalacaktır.

Yarışmaya katılan Fıkra Canlandırmaların telif hakkı eser sahibine aittir. Eserlerin izni (muvafakat) almadan basım, yayın ve paylaşımı Akşehir Belediyesine verilir. Gerekli durumlarda bu eserleri muvafakat almadan ve herhangi bir ücret ödemeden kullanma hakkına sahiptir.

Sergilenen Fıkra Canlandırmalarının sözleri, Anayasanın dayandığı temel görüş ve ilkelerle; Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, Türk toplumunun çağdaş uygarlık düzeyine erişmesi amacını güden, yaşam tarzına aykırı olamaz. Kullanılan dil Türkçe olmalı, argo, kaba tabir kelimeler kullanılmamalıdır. Seçilen temaların moral yıkıcı, herhangi bir politik görüşü övücü veya yerici, müstehcen, anlamsız olmaması ve ticarî bir amaç taşımaması gerekmektedir.

Yarışmada oyuncu olarak en az 1 tane ilkokul çağı çocuğu bulundurmak zorunludur.

Katılımcıların başvurularını doğru bir şekilde yaptığı teyit edildikten sonra videolar Akşehir Belediyesi Facebook hesabında rumuzları ile birlikte yayınlanacaktır. Facebook sayfasında en fazla beğeni alan ilk 3 eserin jüri değerlendirmesi sonucunda aldığı puana sırasıyla 10, 7 ve 4 puan eklenecektir.

ÖDÜL:

Seçici kurul üyelerinin yaptığı değerlendirme ve puanlama neticesinde en çok puan alan ilk 10 ekip, 1’er adet “Tablet” almaya hak kazanacaktır.

1-19 Ekim 2020 : Yarışmaya Online Başvuru Yapılması ve Videoların Gönderilmesi

Yarışma Detay ve Başvuru Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 4 =