Online Genç Ideathon Yarışması

Ideathon Yarışması
Genç Ideathon Yarışması

Online Genç Ideathon
Evde Yaşam Üzerine Yenilikçi Fikir Maratonu

Genç Ideathon Evde Yaşam Üzerine Yenilikçi Fikirler konusunda 3 farklı kategoride düzenlenmektedir: Evde Spor, Evde Gönüllülük ve Evde Kişisel Gelişim. 3 farklı kategoride her alana özel yenilikçi genç fikirlerin geliştirilip projelendirilmesidir.

NEDİR ?
Ideathon; belirli bir konuda yenilikçi fikri olan kişi veya takımların; iş geliştirme, tasarım ve proje yönetim yeteneklerini kullanarak fikirlerini yarıştırdıkları bir fikir maratonudur.

KONU
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Online Genç Ideathon’un konsepti Evde Yaşam Üzerine Yenilikçi Fikirler!
Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde geçirmekte olduğumuz bu günlerde Evde Spor, Evde Gönüllülük ve Evde Kişisel Gelişim olmak üzere 3 farklı kategoride evde yaşam üzerine çözümler aranıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı; ev hayatı ve yaşam dengesini kurmaya yardımcı olacak, evde hareketliliği artıracak, evde geçirilen süre zarfında kişisel gelişimi destekleyecek, gönüllülük faaliyetlerini iyileştirecek ve Bakanlık ile gençler arasındaki iletişimi güçlendirecek çözümleri gençlerle birlikte geliştirmek istiyor.
Fikrine güvenen tüm gençleri ve genç takımları yenilikçi çözümler geliştirmek üzere online bir maceraya davet ediyoruz! Ayrıca kazanan takımları büyük ödüller ve sürprizler bekliyor.

BAŞVURU KOŞULLARI
● 14-29 yaş aralığında; bireysel, iki kişilik veya üç kişilik takımlar halinde başvuru yapılabilir.
● Aynı kategoriye birden fazla fikirle başvuru yapılamazken; aynı genç/takım farklı kategorilere başvuru yapabilecektir.
● Başvurulan proje fikrinin özgün ve daha önce geliştirilmemiş olması gerekmektedir.
● 18 yaşın altındaki katılımcıların finale kalması durumunda veli izin dilekçesini hazırlaması gerekmektedir.

ÖDÜLLER
(Her kategori için)
1. 5.000 TL
2. 3.000 TL
3. 2.000 TL

http://e-genc.gsb.gov.tr/EGenc/Content/Ideathon2020