“Online Deutsch mit code.org” / Code.org ile Almanca eTwinning Projesi

Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de ortağı olduğu, 6 öğretmen ve 56 öğrenci ile birlikte yürütülen  „Online Deutsch mit code .org“ adlı eTwinning proje sürecinin sonuna gelindi.

“Online Deutsch mit code. org” ( Code. org ile Almanca ) eTwinning  proje süreci içinde öğrencilerimiz Almanca öğrenirken  code.org uygulaması üzerinden blok tabanlı kodlamanın mantığını kavradılar ve temel düzeyde kodlama çalışmaları yaptılar.  Kodlama çalışmaları, öğrencilerin bilişim teknolojileri becerilerinin gelişimine katkı sağladı. Proje kapsamında bilgisayarlı ve bilgisayarsız kodlama ile de kilim motifleri boyayan öğrencilerimiz proje çalışmalarını resim ve geometri dersleriyle de ilişkilendirdiler.

Öğrencilerimiz bu projede code.org  (blok tabanlı  uygulama) kullanarak teoriden uygulamaya geçiş yaptılar ve bir mobil uygulama geliştirdiler.

https://studio.code.org/projects/applab/FVvtf6IslBOr0o9_pahEdTqpBBdUgQsPE4QCccPn9ew

Ayrıca EBA içerik için müfredat kapsamında yaprak testler hazırlandı. Testlerin sonlarına eklenen kare kodlara farklı web 2.0 araçları kullanılarak hazırlanmış oyunlar eklendi. Böylece öğrencilerin bilgilerini oyunlar aracılığıyla da pekiştirmesi sağlandı.

Perfekt Deutsch A1.2 Test Trainer: https://online.fliphtml5.com/utbdr/kdsa/#p=1

Proje kapsamında öğrencilerin bookcreator, typatone, dinopixel gibi birçok farklı web 2.0 aracını kullanmaları sağlanarak Almanca dersi daha eğlenceli hale getirildi.

Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı proje çalışmaları videosuna da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://animoto.com/play/K10E0UblhgIilPXceG9Z8A

 

proje resmi