Online Burs Başvuru DASEV

Online Burs
Online Burs Başvuru

Yardıma muhtaç öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeyi ve eğitim faaliyetlerini desteklemeyi kendimize görev edindik. Tüm insanlığın faydasına yönelik çözümler üretmeye, kültür ve tabiat varlıklarının korunması için çalışmalar yapmaya, amatör sporların gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz.

2020-2021 online burs başvurularınızı 01 – 15 eylül tarihleri arasında yapabilirsiniz.

Burs başvurusu iki aşamada gerçekleşeceğinden öğrencilerin zamanında istenen işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

1. Aşama: Online ön başvuru

1 eylülde açılacak ve 15 eylüle kadar açık kalacak olan DASEV’ in web sayfasında Burs Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurup, öğrenci belgesini ve transkript- ders notunu gösterir belgeyi ( Ara sınıflar ve GNO 100 üzerinden enaz 60 ve 4 üzerinden en az 2 olanlar) forma yükleyip göndermesi gerekmektedir.

2. Aşama: Evrak Teslimi

Burs verilmesi uygun görülen asil ve yedek öğrencilerden Evrak aslını belirten tarihe kadar vakıf merkezine göndermeleri istenecektir. Online olarak bilgilerini yanlış dolduran veye istenen evrakı zamanında vakıf merkezine ulaştırmayan öğrencinin başvurusu geçerli sayılmayacaktır.

Başvuru şartları
Kamu haklarından yasaklı olmamak, T.C. vatandaşı olmak,
Türkiye’de ikamet ediyor olmak
Doğal afet, kaza gibi çeşitli nedenlerle mağdur duruma düşen ve bu durumlarını belirleyen öğrenciler burstan öncelikle yararlandırılır.
Aylık nakit ödeme şeklinde başka bir burs desteği almıyor olmak,( KYK Hariç)
Aynı aileden DASEV Burs Programı’na devam eden başka bir öğrencinin olmaması
Başvurularda puanların eşit olması halinde kız çocuklarına öncelik tanınır.

Başarı kriterleri
Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak, eşit puan alanlarda öncelik verilir.
Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,0 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.
Zorunlu olmamak kaydıyla, “ vakıf gönüllülüğü” taahhüdünde bulunan öğrencilere öncelik verilebilir.
Vakıf ve özel üniversiteler ve Açık Öğretim hariç olmak üzere, milli eğitime bağlı üniversite, akademi ya da yüksek okulların 2, 4, 6 yıllık eğitim veren bölümlerini kazanmış olmak (derece alanlar önceliklidir), okuyor olmak,

Online Burs Başvurusu kabul olup evrak göndermesi istenilen aday bursiyer öğrenci, burs başvurusunu 15 Eylül -30 Eylül tarihleri arasında, evrakların aslını vakıf merkezimize ulaştırarak tamamlayabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Telefon ve faks numaramız
+ 90 322 359 6344
Cep telefonu ve WhatsApp
+ 90 553 887 3057
Yazışma adresimiz
Mahfesığmaz Mah. 79123. Sok.
Akgül 3 Sitesi No.2 Asma Kat Daire No.25
Çukurova Adana

www.dasev.org