Onların Gözünden Girişimcilik

Onların Gözünden Girişimcilik

Online Gönüllü Kulüpler Birliğinin Düzenlediği ‘Onların Gözünden
Girişimcilik’ Etkinliği 29 Ağustos’ta Gerçekleşecek

Online Gönüllü Kulüpler Birliği, 13 üniversiteden 15 öğrenci kulübünün katılımı
ile adım adım girişimciliği ele alan ücretsiz, online ve katılım belgeli “Onların
Gözünden Girişimcilik” etkinliğini düzenliyor! Toplam 3 oturum sürecek etkinlik,
YouTube üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

Online Gönüllü, pandemi döneminde evdeki hayata değer katmak için ücretsiz ve online içerikleri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulmuş bir platformdur. Bayram, tatil demeden bu süreçte toplam 12.187 etkinlik, eğitim, müze, tiyatro gibi içeriklerin duyurularını yaparak gönüllülere destek veren Online Gönüllü gençleri için gönüllü: “Karşısındakine iyilik yapmak için aksiyon alan herkestir!”
Aynı zamanda bu içerikler ile gönüllülük deneyimlememiş kişilere zamanlarını verimli değerlendirme motivasyonu ile gönüllülük farkındalığı kazandırmayı amaçlayan Online Gönüllü platformu, gençlere dokunmak amacıyla “Üniversite Temsilcilikleri” başlattı. Benimsedikleri amaçlar için ortaklıklar vizyonu ile 28 üniversite 68 kulüpten oluşan “Kulüpler Birliği”, yaptıkları çalışmalarda sosyal etkiyi arttırabilmeyi hedefliyor!

Online Gönüllü Kulüpler Birliği, 8-9 Mayıs 2021 tarihlerinde “Pandemide Öğrenci Olsam” isimli yaklaşık 5 bin kişiye ulaşan bir etkinlik düzenlemişti. Şimdi de yeni formatı “Onların Gözünden” etkinlikler serisinin ilki, Girişimcilik konu başlığı ile 29 Ağustos’ta başlıyor!

Adım Adım Girişimcilik
Tamamen online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek “Onların Gözünden Girişimcilik” etkinliğinde, Adım Adım Girişimcilik temasında oturumlar gerçekleştirilecek. Girişimlerin sadece fikirde kalmaması ve yerinde saymaması amacıyla bir girişimcinin, girişimini hayata geçirme ve geliştirme konusunda nasıl yol izlemesi gerektiğine dair önemli noktalara değinilecek. Etkinliğin oturumları da şu şekilde:

• Fikirden Erken Aşamaya Girişimcilik
• Girişimcilikte Kuluçka Merkezleri
• Girişimcilikte Fon İmkanları

Erasmus+ Tasarım Kolektifi Sahibi Tufan Ata Türkyılmaz, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Genel Müdürü İbrahim Elbaşı ve World Business Angels Forum Türkiye Temsilcisi Sertaç Oral’ın konuk olacağı etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.