Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali

Üçüncü (3’üncü) defa yapılan, ülkemizin en geniş katılımlı ve büyük astronomi etkinliğine katılmayı istiyorsunuz. Ancak unutmayın: Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, ülkemizin en muhteşem; deniz, orman ve tarihle iç içe olan bölgelerinden biri olan, Olimpos’ta yapılıyor olsa da, asla ama asla bir tatil organizasyonu değildir. Eğer, bu “bilim etkinliğini” öncelikli olarak tatil amaçlı niteliyor ve bu nedenle geliyorsanız, festivalimize lütfen kaydolmayın. Çünkü, bu bilim festivalinde bir tatilde umduğunuz hiçbir şeyi bulamazsınız. Bu bir bilim etkinliğidir, tatil etkinliği değil. Tatil amaçlı şeyler, lüksler veya hizmet beklentileri içindeyseniz, festivalimize “lütfen” katılmayın. Sizin yerinize, bilimle ve astronomiyle iç içe olmayı arzu eden bir bilim tutkununun katılması için yer açmayı tercih edin. Unutmayın, Olimpos’ta bu festival için ödeyeceğiniz ücretin aynısıyla, hatta daha azıyla; bu bilim etkinliğine katılmanız hiçbir biçimde mümkün olmasa da tatil yapabilirsiniz.

Etkinliğimize iştirak eden tüm katılımcılarımız, aşağıdaki metni okumuş ve onaylamış sayılır:

 1. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 16 yaşından büyük erkek veya kadın herkesin katılımına açıktır.
 2. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali için, 16-18 yaş arası katılımcıların velilerinin rızası gerekmektedir. Bu katılımcılarımızın adına velileri başvurmalı ve işlemleri onlar adına velileri gerçekleştirerek bize bildirmelidir.
 3. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne iştirak eden her katılımcı, beraberinde 0-16 yaş arası çocuklarını, kardeşlerini veya velisi konumunda olacakları çocukları getirebilir. Ancak bu çocuklar, velilerinin (yani birlikte geldikleri yetişkinlerin) sorumluluğu altındadır. Organizasyon komitesi bu konuda sorumluluk almaz.
 4. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline iştirak eden katılımcılar beraberlerinde zararlı olmayan evcil hayvanlarını getirebilirler. Ancak, bu evcil hayvanların tüm sorumluluğu ve verebilecekleri zararların mesuliyeti kendilerine aittir. Organizasyon komitesi bu konuda sorumluluk almaz.
 5. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali içeriği, etkinlik komitesi tarafından belirlenmiş olup, koşullar gerektirdiği takdirde organizasyon komitesi tarafından değiştirilebilir. Katılımcılar, bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.
 6. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali organizatörleri tarafından kullanılan her türlü cihaz, ekipman ve eşya organizasyona aittir. Katılımcılardan bu ekipmanlara yönelik gelebilecek her türlü zarar, zararı veren katılımcı ve/veya katılımcılardan tahsil edilir.
 7. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline iştirak eden her katılımcının şahsi eşyalarının güvenliği kendisine aittir. Festival organizatörleri katılımcıların güvenlikleri için her türlü tedbiri alacak olmakla birlikte, ortaya çıkabilecek istenmeyen zararlardan sorumlu değildirler.
 8. Festivale katılan katılımcılarımız aynı çadırda 2, 3, 4 veya 5 kişi kalabilirler. Ancak, katılım ücreti “kişi başı”dır. Yani, aynı çadırda iki kişi kalan katılımcılar, iki kişilik, üç kişi kalanlar üç kişilik katılım ücreti ödemelidir. Aynı durum bungalov katılımcıları için de geçerlidir.
 9. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde organizasyon komitesi katılımcıların temel sağlık sorunları ve acil durumlar için tıbbi yardımı sağlamakla mükelleftir. Ancak bu mükellefiyet, katılımcıların yaralanması, sakat kalması veya vefatı gibi üzücü durumlardan sorumlu olduğu anlamına gelmez. Katılımcılar bu gibi durumlarda etkinlik komitesi ve organizatörlerden hiçbir hak talebinde bulunamazlar.
 10. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali katılımcıları, iştirakleri sonrasında vazgeçme hakkına sahip değildir.  Yaptığınız ödeme, bir eğitim derneğine destek amaçlı “bağış“tır ve bağışlar geri alınamaz. Festivalimize katılımlarının herhangi bir nedenle mümkün olmadığı durumlarda, katılımcılarımıza ödedikleri ücretin (yani eğitim derneğine yapılan bağışın) iadesi söz konusu olmayacaktır.
 11. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin doğal afet, yangın, sel ve terör nedeniyle iptal edilmek, yarıda kesilmek zorunda kalınması, veya organizasyonun sağlıklı gerçekleştirilebilmesini engelleyen herhangi bir sebeple ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu olursa, katılımcılar ödedikleri ücretin geri iadesini talep edemezler. Bir üstteki maddede belirtildiği üzere, bir eğitim derneğine yapılan “bağış”lar geri alınamaz.
 12. Etkinliğimize kayıt yaptırarak iştirak eden her katılımcı bu metni okumuş ve onaylamış sayılır.

Daha detayla bilgi için olimposgokyuzufestivali@gmail.com adresine mail atabilir, ya da “mesai saatleri içinde” 0542 723 53 84 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

https://ogbf.kozmikanafor.com