Okyanus Kolejleri 7. Sınıflar Arası III. Münazara Turnuvası

“Beni anlamıyorlar, kimseye kendimi anlatamıyorum, insanların karşısında konuşamam…”

Okyanus Kolejleri öğrencileri bu cümlelerin hiç birini kurmuyor çünkü Okyanus Koleji öğrencilerinin; öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, özgün fikir üretebilme ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri istastistiki bilgilerle savunabilmelerini alışkanlık haline getirmek, mantık yürütme, tezler ortaya koyma ve antitezler üretme konusunda becerilerini geliştirmelerine ortam hazırlamak için Okyanus Kolejleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Münazara Turnuvası düzenliyor.

Okyanus Kolejleri öz güveni yüksek, kendini ifade edebilen, düşüncelerini çekinmeden söyleyebilen, farklı bakış açıları geliştirebilen, eleştiren, sorgulayan öğrencileri ile beraber Münazara Turnuvasının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiriyor. Turnuva, 4 eleme ve bir final olmak üzere toplam beş basamakta gerçekleşecektir.

Kampüslerin takımları bir üst tura geçmek için;

“Dış görünüş insanların kişiliğini yansıtır. / Dış görünüş insanların kişiliğini yansıtmaz.” konuları ile yarışacaklar.

Bu turu geçen takımlarımız çeyrek final ön elemesinde;

“Teknoloji dünyaya faydalıdır. /Teknoloji dünyaya zararlıdır.” konusu ile yarışacaklar.

Çeyrek finale çıkan takımlar;

“Toplumların gelişmesi sanatla olur. / Toplumların gelişmesi bilimle olur.”u tartışacak.

Yarı final takımları;

”Başarı planlı bir çalışmayla elde edilir. / Başarı bazı riskler alıp hayattaki şansları değerlendirerek elde edilir.” konusunda ter dökecekler.

Tüm bu konuları hakkıyla savunan iki takım finalde;

“Türkçeye yabancı dillerden kelime alınması milli benlik üzerine kötü etki yapar. / Türkçeye yabancı dillerden kelime alınması dilimizi zenginleştirir.” konusu ile tüm yeteneklerini sergileyip birinciliği hedefleyerek 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının şampiyonu olacak.

19 Aralık 2016′ da başlayacak olan III. Münazara Turnuvası, 07 Nisan 2017 tarihinde Bahçeşehir Kampüsü’nde yapılacak olan finalle son bulacak.

Münazara Turnuvası’nda Kampüs birincisi olan takımlara 5 Okyanus Yıldızı, Çeyrek final ön elemesini kazanan takımlara 10 Okyanus Yıldızı, Çeyrek finali kazanan takımlara 15 Okyanus Yıldızı, Yarı finali kazanan takımlara 20 Okyanus Yıldızı, Finalde kazanan takıma ise 30 Okyanus Yıldızı verilecek. Ayrıca katılan her öğrencimize katılım belgesi verilecek.

Tüm öğrencilerimize turnuvada başarılar dileriz.