Okyanus Kolejleri 3.Fen Bilimleri Proje Yarışması Sonuçları

Okyanus kolejinin düzenlemiş olduğu 3.  Fen Bilimleri Proje Yarışması, 10 Nisan 2001 Pazar Günü yapıldı.  Yarışmada ödül alanlar

 projeler: 

1.Sanayi Atık Sularında Bulunan Bakır, Nikel ve Cobalt Gibi Aynı Periyotta Bulunan Ağır Metallerin Zeolit Filtre ile Ayrılabilirliğinin Araştırılması

Öğrenci: Doğan Naz Acar- Rümeysa Demirdeşen

Danışman: Burgan Dicle

Okul: Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi

Şehir: İstanbul

2. Organik Dezenfektan

Öğrenci: Muhammed Yalgatekin- Esranur Sekin

Danışman: Şerif Balcan- Salih Ercan

Okul: Cizre Fen Lisesi

Şehir: Şırnak

3. Aşiyan Yalıtım

Öğrenci: Nehar Tomakin

Danışman: Ebru Karadağ Uzman

Okul: Ordu Bilim ve Sanat Merkezi

Şehir: Ordu
 
 

ÖDÜL ALAN FİZİK PROJELERİ1.Fren Pedalı İçin Farklı Spot Lamba Modeli

Öğrenci: Mücahit Samil Aybek – Ahmet Yasir Haltaş

Danışman: Gül Nihal Yeşildal

Okul: Özel Muradiye Anadolu ve Fen Lisesi

Şehir: Ankara

2.Far Sistemi

Öğrenci: Ahmet Emin Şen – Ali Baturhan Kontaş

Danışman: Gül Nihal Yeşildal

Okul: Özel Muradiye Fen Lisesi

Şehir: Ankara

3.Çevremizi Kirleten Plastik Atıklarından Isı Yalıtımlı Duvar Briketi Elde Edilmesi

Öğrenci: Pınar Baki – Dilara Betül Aslan

Danışman: Fatih Tutal

Okul: Trabzon Yomra Fen Lisesi

Şehir: Trabzon
 
 

ÖDÜL ALAN BİYOLOJİ PROJELERİ1.Kanama Süresini Azaltan Yeni Bir Ürünün Geliştirilmesi

Öğrenci: Beste Dönmez

Danışman: Ümit Karaca

Okul: İzmir Özel Fatih Fen Lisesi

Şehir: İzmir

2. Propolisin Karınca Kovucu Etkisinin İncelenmesi

Öğrenci: Özge Sönmez – Merve Kurt

Danışman: Fatih Tutal

Okul: Trabzon Yomra Fen Lisesi

Şehir: Trabzon

3. Topraksız Kültür Ortamlarının Alternatif Fındık Zurufunun, Marul Bitkisi Üzerine Denemesi

Öğrenci: Engin Deniz Ayhan

Danışman: Ahu Feyhan Fidan – Sevilay Aydın

Okul: Ordu Bilim ve Sanat Merkezi

Şehir: Ordu
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Karanlık Dünyanın Canlıları

Öğrenci: Vahdi Çetin- Furkan Özel

Danışman: Kerem Kılıç- Ayşe Gacar

Okul: Özel Fatih Sultan Lisesi

Şehir: Aydın/ Nazilli