Okyanus Koleji Resfebe Yarışması

Okyanus Koleji Resfebe Yarışması
Öğrencilerin zihinsel kapasitelerinin ve becerilerinin geliştirilmesinde zeka oyunları etkili bir araçtır.Bir kelime veya kavramın farklı harfler, sözcükler, resim ve şekiller ile ifade edilmesi üzerine tasarlanmış bir zeka oyunu olan resfebenin öğrencilerin hayal gücünün ve analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, algılama, muhakeme becerisi, dikkat ve konsantrasyonunun desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Ortaokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştireceğimiz Resfebe Yarışması ile Okyanus Koleji’nin Resfebe şampiyonlarını belirleyeceğiz.

BAŞVURULAR
– Yarışmacılar (21×29,7 cm) A4 kağıt boyutlarını el çizimi şeklinde renkli ya da siyah beyaz olarak yapabileceklerdir. Farklı boya çeşitleri kullanmak serbesttir.
– Resfebe çalışmaları elden matematik öğretmenlerine teslim edilecektir.
– Zamanında teslim edilmeyen eserler değerlendirme dışında tutulacaktır.
– Resmin ön yüzüne kesinlikle öğrenciyi ve okulu tanıtan hiçbir yazı yazılmayacaktır.
– Resmin arka sayfası sağ alt köşeye öğrencinin kampüsü, adı soyadı, sınıfı, okul numarası ve anlatılmak istenen kelime ya da cümle yazılacaktır.
– Her kampüs kendi bünyesinde matematik öğretmenleri aracılığı ile 1. 2. ve 3. eserleri seçecektir.Seçilen bu eserler ortak bir değerlendirme ölçeği ile tüm matematik öğretmenleri tarafından değerlendirilerek Okyanus Koleji 1., 2. ve 3.sü belirlenecektir.
– Değerlendirme esnasında dikkat edilecek kriterler *Amaca uygunluk *Yaratıcılık *Fikir özgünlüğü *Çizim, temizlik ve düzen
– Yarışmaya her öğrenci tek bir eserle katılabilir.
– Yarışmacılar bu şartnamede belirtilen bütün şartları kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA UYGULAMA TAKVİMİ
* Yarışma iki aşamalıdır.
*1. Aşama : Kampüs 1., 2. ve 3. sünün belirlenmesi
*2. Aşama : Okyanus Koleji’nin 1., 2. ve 3. sünün belirlenmesi
* 18 Mart 2019 ile 29 Mart 2019 tarihleri arasında yarışmaya katılan bütün eserler ayaklı panolar üzerinde ortaokul katında sergilenecektir.