OKUMAK YAŞAMAKTIR ADLI ULUSLARARASI eTwinning PROJESİ

Antalya Kepez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Aysel Şener kuruculuğunda başlatılan proje öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırıyor…

Okumak yaşamaktır

Kepez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Aysel Şener kuruculuğunda başlatılan ve aynı okulun birbirinden değerli öğretmenleri Derya Zencir, Demet Aycan ve Bahar Şanlı tarafından yürütülen pandemi sürecinde uzaktan eğitime geçen öğrencilere yönelik düzenlenen ‘’ Okumak Yaşamaktır ‘’ projesi ile öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılıyor, çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal yönden gelişimleri sağlanırken öğrenciler Web2.0 araçlarıyla tanıştırılıyor. Projemizde amaç olarak yaparak, yaşayarak öğrenmeyi hedefledik. Bu amaç doğrultusunda bir çok etkinlikler yaptık.

Projenin bir takım çalışması olduğunu belirten Aysel ŞENER projenin gerek ulusal gerekse uluslarası platformda büyük ses getirdiğini belirtirken; ‘’Bu tür çalışmalar yoğun araştırma, çaba, yüksek performans ve en önemlisi de işbiriliği gerektirir.Bu süreçte projemizi dayanışma ve iş birliği içinde yürüttüğümüz Demet AYCAN,Derya ZENCİR,Bahar ŞANLI arkadaşlarım olmak üzere güzel Türkiye’min diğer illerinden Gülcan AKYÜREK, Nurol Birsen EVİNTAN, Seyfi TÜLÜ, Seçil BAYRAKÇI arkadaşlarıma, ayrıca İTALYA , POLONYA, ROMANYA ve kardeş ülke  AZERBAYCAN’dan da fikirleri ve destekleri projemize evrensellik katan meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum”.dedi.

YURTDIŞINDAN DESTEK

Projeye aileleri de dâhil ederek  okuma saatleri düzenlediklerine dikkat çeken Sınıf Öğretmeni Seçil BAYRAKCI, “Bu projeyle bir yandan öğrencilerimizin gelişimlerine olanak tanırken, bir yandan da web2.0 araçlarını tanımalarını sağlıyoruz. Ayrıca İtalya, Polonya, Romanya ve Azerbaycan’daki öğretmen arkadaşlarımızla iş birliği içerisinde, öğrenci veli etkinliklerini uyguluyoruz.

TÜM OKUL KENETLENDİ

Öte yandan sınıf öğretmenlerinin uyguladığı ‘Okumak Yaşamaktır’ Projesi’ne büyük önem verdiklerinin altını çizen Eskişehir Av. Şahap Demirer İlkokulu müdürü Özlem KOCAMAN ise, “Öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı sağlayacağına  inandığımız bu projemizi çok önemsiyoruz. Okulumuzun çevre şartlarının zor olduğundan dolayı okumayı merkeze aldık. Öncelikle de okulumuzda, ilçemizde, ilimizde ses getirmek istiyoruz ve bunun içinde pes etmeden çalışacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

19 + twelve =