Okulumuzun Ebruli Günü

eTwinning projesi
eTwinning projesi

125.Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik  ve kardeş ülke Azerbaycan dan Sanubar Gasimova nın kuruculuğunu yaptığı ”İçimdeki Cevheri Keşfediyorum” isimli uluslararası eTwinning projesinin ebru atölyesi yapıldı.

16.03.2022 Çarşamba günü yapılan ebru atölyesine kendisini   “Seyyah Ebrucu” olarak tanıtan emekli öğretmen Levent Yıldırım projemize destek olarak okulumuzda ebru atölyesini gerçekleştirdi. Çalışma öncesinde ebru sanatı ve kullanılan malzemeler hakkında bilgi verildi. Yapılan ebru çalışmalarına öğrencilerimizin merakla ve ilgiyle katılması davranışlarına yansıdı. Ebru deneyimini yaşayan öğrencilerimiz ‘eşi benzeri olmayan kişisel eserlerini ortaya koymanın mutluluğunu yaşadı. Okulumuzda bulunan tüm öğrencilerimizin atölye çalışmasına katılması ayrıca projemiz ile ebru sanatını gelecek nesillere tanıtmak ve bu sanatın sürdürülmesine vesile olmak bizleri mutlu etti.

İçimdeki Cevheri Keşfediyorum adlı uluslar arası projede Türkiye ve Azerbaycan’dan katılan 16 farklı okuldan katılan öğretmen ve öğrencilerimizle farklı öğrenme merkezleri oluşturularak öğrencilerimizin bu ortamlarda yaparak yaşayarak öğrenmelerine rehberlik ediliyor. Proje kapsamında yapılan tüm çalışmalar eş zamanlı olarak tüm proje ortaklarımız tarafından gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 + 20 =