Okulumuzda şiir okuma yarışması yapıldı

BALIKESİR-Karesi Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde şiir okuma yarışması 16 Ocak 2019 tarihinde yapıldı. Okulumuz Edebiyat zümre öğretmenleri tarafından, 16 Ocak 2019 tarihinde şiir okuma yarışması yapıldı.
Yarışmada ” ilk olma” özelliği olan olaylar oldu. Örneğin bir çok öğrencimiz,ilk kez sahne deneyimi yaşadı. Ayrıca yarışmaya kendi yazdıkları şiirle katılan iki öğrencimiz vardı. Yarışmaya 11 C sınıfından İ.B. Güler “Ayrılık” ve 10 C sınıfından E.Kurt “Cömertlik Aradım” adlı şiirleriyle katıldılar.
Yarışmanın sunuculuğunu 12 C sınıfından L.S.Durak yaptı.
Edebiyat öğretmenlerinin çalışmasında jüri, Ekrem Kaptan,Özgür Özel,Murat Türkoğlu, Mustafa Sabah idi.Teknik destek Murat Çetin tarafından yapıldı.
Şiir okuma yarışmasında ilk üç öğrencimiz ve şiiri şöyledir:
1.11 A İ.Arda, Y.Kemal Beyatlı’nın “Sessiz Gemi”
2.10 B C.Yumrutepe, M.Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine”
3.12 A E. Ok,M.Akif Ersoy’un”Çanakkale Şehitlerine” dir.
Bu arada bir gün önce yani 15 Ocak 2019 tarihinde Dr.Asiye Akbulut’un rehberliğinde yapılan yazar görüşmesinde yazar Gürhan Gürses öğrencimizin sesinin şiir okumaya uygun olduğunu söylemişti. Yazarın farkında olmadan yaptığı bu yorum,İ.Arda için motive edici olmuştu. Öğrencimiz görüşme sonrasında yarışmaya katılma kararını netleştirdi ve yarışmaya katılarak birinci oldu.Bu tür etkinlikler öğrencilerimize özgüven kazandırmaktadır.
Emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilerimize teşekkürler.