Ana SayfaeTwinning Öğretmen ProjeleriOkulumuzda Codeweek Haftası Etkinliklerini Yaptık

Okulumuzda Codeweek Haftası Etkinliklerini Yaptık

Okulumuz İstanbulloğlu Sosyal Bilimler Lisesi felsefe grubu öğretmeni Dr A.Akbulut, kurucusu ve ortağı olduğu tüm projelerde kodlama haftası etkinliklerini öğrencilerle birlikte tamamladı. Çedes projesi etkinliği ve ulusal bayramlarımızdan Cumhuriyet Bayramı’nın önemi ve Cumhuriyet’in İlanının 100. yılı etkinlikleri için öğrenciler Cumhuriyet nedir, Cumhuriyetçilik nedir, Atatürk’ün önemi konularını araştırdı. Ardından bayrak ve Atatürk konulu yap-boz etkinliği yapıldı.

AI-eTwinning Projesi için okulumuz bilişim teknolojileri öğretmenimiz Dr Yunus Emre Avcu öğrencilerimize yapay zeka ve yapay zeka araçlarını anlattı. Öğretmenimiz felsefe, psikoloji,dil biliminin geleceğin meslekleri arasında yer alacağını vurgulaması, bizleri çok sevindirdi.

Kurucusu olduğumuz Bilimsel Gaflar-3 Doğadan Teknolojiye ve Let’s Write an Ekphrastic Poem adlı eTwinning projelerimizde baykuş ve ekphrastik şiir nedir, konulu görevlerimizi kaynaklardan ve Chatgpt’den araştırdık.

Green Planet eTwinning Projesi için okul logosunun yap- bozunu yaptık ve bu oyun ile eğlenerek öğrendik.

Böylece okulumuz öğrencileri ile Codeweek etkinliklerini başarı ile tamamladık. Bizlere destek olan okul idaresine, bilişim öğretmenlerine, Yunus Emre öğretmenimize, öğrencilerimize teşekkür ederiz.