Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriOkulumuz Öğrencileri İle Atatürk Evi'nde Etkinlik Yaptık

Okulumuz Öğrencileri İle Atatürk Evi’nde Etkinlik Yaptık

13.06.2023 tarihinde Karesi Atatürk Evi’nde “Atatürk ve Gençlik” temalı program yapıldı. Programı okulumuz İstanbulloğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve Rahmi Kula Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte yaptık. 19 Mayıs ruhunu bir kez daha yaşadık. Programa okulumuzdan Aslı öğretmenimiz (Edebiyat öğretmeni) ve Dr. Asiye Akbulut’ un (Felsefe Grubu öğretmeni) rehberliğinde hazırlandık. Programda Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesinin ruhunu drama etkinliği ile yansıttık. Ekibimizi 10. ve 11.sınıflardan oluşturduk. Etkinlikte özellikle 10 F sınıfının tamamı rol aldı.

10/F ile birlikte 10 B, 11 A ve B sınıfının öğrencilerinin yer aldığı drama etkinliğinde 10 F sınıfından Meriç adlı öğrencimizin konuşması ile başladı. Öğrencimiz konuşmasında Atatürk’ün ve Türk milletinin azmini ve önemini yansıttı. Kurtuluş Savaşı’nın ve başarısının sonuçlarını anlatan drama etkinliğini hep birlikte yaptık. Bu etkinlikte Atatürk rolünü 10 F sınıfından Efe M. oynadı.

11.sınıf öğrencisi Fatmagül Hilal P. , Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Sonrasında tüm Türk Gençliği adına 11. sınıf öğrencisi Sefa K. önderliğinde Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı birlikte seslendirdik.

Okulumuzun etkinliğinden sonra Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nin müzik dinletisi ve resim sergisi yapıldı.

Türkiye’nin bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, özgürlük ateşinin tutuştuğu, gençlik ve spor ruhunun yükseldiği bu büyük günü, halkla birlikte sanat etkinlikleri ile kutladık. Programda Karesi Atatürk Evi yetkilileri, iki okulun öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti. Program toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bizler de programa katkı sağlayan özellikle Aslı öğretmenimize, Asiye öğretmenimize, okul idaresine ve tüm öğrencilerimize, konuklara ve Karesi Atatürk Evi yetkililerine teşekkür ediyoruz. (Haberi öğretmen rehberliğinde Hilal adlı öğrencimiz yazdı. Teşekkürler Hilal)