Okulumuz Kardeşler Cumhuriyet Ortaokulu tarafından yürütülmekte olan DO BEST WITH WASTE isimli Erasmus Projemiz öğrencilerimizi atık konusu hakkında bilinçlendirmeye devam ediyor.

Erasmus Proje
Erasmus Proje

DO BEST WITH WASTE isimli Erasmus Projemiz
Portekiz (kordinatör), Türkiye, Polonya, İtalya, Romanya, Bulgaristan ortağımızla öğrencilerimizi atıkların sürdürülebilirliği konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor.

Do Best With Waste isimli Erasmus Projemiz Portekiz(koordinatör),Türkiye, Polonya, İtalya, Romanya, Bulgaristan ortaklığından oluşmaktadır. Projemizin konusu atığı en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğimiz ve bu bilinci nasıl en etkili şekilde kazandıracağımızdır. Projemizin amaçları ortaklarımızla birlikte uyguladığımız anket sonucunda ortak bir sorun olan atıkların yeniden kazandırılması konusunda bilinçsizliğimize bir çözüm bulmak, her atığın bir çöp olmadığını ve atıkların ayrıştırılarak toplanıp dönüştürülebilen bir şey olduğunu farkettirmek, çevre bilinci ve geri dönüşüm farkındalığı olan bireyler yetiştirmek, yapacağımız ziyaretler ile yaş aralığı 10-15 arası olan öğrencilerimizle ve okul öğretmenlerimizle birlikte bizim ülkemizin de eksik olduğu geri dönüşüm konusunun Avrupa boyutunu görmek, aynı zamanda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz İngilizce’nin önemini anlayıp İngilizce öğrenmeye daha hevesli hale gelmelerini sağlamak, maddi imkanları olmayan öğrencilerimize Avrupa’nın çeşitli yerlerini görme imkanı sağlamaktır. Bu çalışmaları yaparken öğrencilerin proje tabanlı öğrenme yöntemiyle işbirliğine, yaratıcılıklarına ve hayal güçlerine dayalı özgün çalışmalar ortaya çıkması ve web2 araçlarını kullanarak proje ortakları ile İngilizce iletişim kurmaları da amaçlandık. Öğrencilere kendilerini tanıma, becerilerini geliştirme, bilgi, beceri ve edinim düzeyini sorgulatarak özdenetim becerilerine katkı sağlamak, özgüvenlerini geliştirmek, bilgiyi edinme, bunları akranları ile paylaşma gibi yetileri edindirmek önceliklerimiz arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin