Okulumda Kore Projesi

Okulumda Kore Projesi

YAŞÖM( Yaşayarak Öğrenme Merkezi) olarak Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi Kore-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 60.Yılı’nı kutlama ve “2017 Kore-Türkiye Karşılıklı Kültür Yılı” münasebetiyle uygulanacak olan projeler kapsamında yazıp kabul aldığımız ‘OKULUMDA KORE!’ Projesi için gönüllü ihtiyacımız bulunmaktadır.
Proje Kapsamında 22-23 MAYIS tarihlerinde Kırklareli şehrindeki İNECE Ortaokulu ziyaret edilecek ve 2(iki) günlük bir eğitim/etkinlik programı gerçekleştirilecektir. Etkinlikler Kore-Türkiye dostluğu ve Kore Kültür tanıtımları üzerine yapılacaktır.

Katılımcıların İstanbul’dan Kırklareli ‘ye ulaşım,konaklama ve yeme-içme masrafları proje bütçesinden karşılanacak olup Kore Dili bilinmesi ve Kore Kültürüne ilgi duyulması öncelik kriteri olacaktır.

Seçilen arkadaşlara yapılacak etkinlikler ve atölyeler ile ilgili ayrıntılı bilgi 13 MAYIS tarihinde yapılacak Oryantasyon Toplantısında aktarılacaktır. Bu nedenle 13 Mayıs tarihindeki toplantıya katılım sağlanması oldukça önemlidir.

Genel olarak ;
– Kore Kültür ve Diline ilgi duyan-bilen
-Çocuklarla çalışmaktan keyif duyan
-Ekip çalışmasına yatkın
-İstanbul veya Kırklareli’de yaşayan
-Eğlenmeyi ve gezmeyi seven gibi özelliklerden en az dört tanesine sahip herkes projemize başvuru yapabilir 🙂

Son Başvuru Tarihi : 8 Mayıs 2017 Saat : 17:00

YAŞÖM Hakkında ;
Yaşayarak Öğrenme Merkezi (YAŞÖM) 2008 yılında Gençtur’un 5 farklı ülkeyle “Yaşayarak Öğrenme” konseptiyle gerçekleştirdiği proje ile ilk temelleri atılan ve gençlerin insiyatifi ile 2011 yılının Ocak ayında Kadıköy’deki ilk merkezinde hayat bulan bir sosyal girişimdir. 2016’da merkezin Beşiktaş İnovasyon Merkezi’ne taşınması ile çalışmalarının burada sürdürmektedir.

Sorularınız için ;
yasom.iletisim@gmail.com ve nihatyucel5@gmail.com adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Sayfası için Tıklayınız