Okullardaki Oyunlar MOOC

Oyunların geleneksel öğretme ve öğrenmeyi nasıl geliştirebileceğini ve sınıfınıza oyun öğelerini nasıl dahil etmek istediğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu öğretmenler için MOOC, fırsatları öğretecek, aynı zamanda oyunları öğretme ve öğrenmeye entegre ederek ortaya çıkan zorlukları da inceleyecek ve günlük öğretim uygulamanızda kullanmak için pratik oyun araçları ve etkinlik örnekleri sunacaktır. Video paylaşımı, etkileşimli etkinlikler ve tartışmaların yanı sıra kaynakların paylaşımı yoluyla da öğreneceğiz.

Okullarda oyun tabanlı öğrenmeyi keşfetmek için Okullardaki Oyunlar 2019 MOOC’da bize katılın! Dersin bu güncellenmiş hali, oyun temelli öğrenme alanındaki yeni kaynakları, araştırmaları ve gelişmeleri dikkate almaktadır.

Kurs, teknoloji destekli öğrenme alanındaki çalışmaları için sayısız ödül alan Ollie Bray tarafından sunulmaktadır. Birkaç yıl İskoçya’da öğretmen ve okul müdürü olarak çalıştıktan sonra, şu anda LEGO Vakfı’nda Küresel Yönetmen: Oyun ve Eğitim Bağlama görevini üstlendi.

Öğrenme hedefleri
Bu MOOC’nin sonunda şunları yapabileceksiniz:

Oynak öğrenme kavramını ve öğretmenlerle alaka düzeyini açıklar.
Potansiyel fırsatları ve oyun tabanlı öğrenmeyle ilgili zorlukları tartışın
Öğretme ve öğrenmeyi geliştirmek için oyun öğelerini içeren öğrenme etkinlikleri oluşturma
Öğretme, öğrenme ve değerlendirme için sınıf uygulamanıza oyun yerleştirin

Ön şartlar
Bu kurs oyun tabanlı öğrenmeyle ilgilenen herkese açıktır, ancak öncelikle ilkokul ve ortaokul öğretmenleri ile ilk eğitimdeki öğretmenleri uygulamak için tasarlanmıştır. Bu kurstan öğretmen eğitmenleri, politika yapıcılar, gençlik çalışanları veya okul müdürleri gibi diğer paydaşlar da yararlanabilir.

Modüller
Modül 1: Sınıfta neden Bilgisayar Oyunları kullanılır?
Modül 2: Tematik Öğrenme İçin Oyun Kullanma
Modül 3: Öğrenme Oyunları
Modül 4: Oyunlardan ne öğrenebiliriz?
Modül 5: Oyun Tasarlama
Modül 6: Oyunlar hakkında öğretmek neden önemlidir?

Detay ve Kayıt için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here