Okullar Sıfır Atık için Yarışıyor Yarışması

Sıfır Atık

Atık Kağıt ve Geridönüşümcüler Derneği, Türkiye geneli resmi/özel tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Okullar Sıfır Atık için Yarışıyor Yarışması düzenlemektedir.

“OKULLAR SIFIR ATIK İÇİN YARIŞIYOR”
ŞARTNAME

AGED Atık kağıt ve geri dönüşümcüler derneği iktisadi işletmesi tarafından, anaokulları, ilkokullar ve ortaokullar yönelik düzenlenen “OKULLAR SIFIR ATIK İÇİN YARIŞIYOR” kampanyasına katılan okullarda öğrencilerden ve öğretmenlerden geri dönüşüm atıkları alımı yapılırken aşağıdaki prosedürün adımları dikkate alınacaktır.

NOT: Kampanyaya katılım sağlayan anaokulları, ilkokullar, ortaokullar dışındaki eğitim kurumlan ödül kapsamında değerlendirilmeyecektir.

1. SIFIR ATIK NEDİR ? HANGİ ATIKLAR TOPLANACAKTIR?
a. Kampanya kapsamında sadece AGED Yetkilendirilmiş Kuruluşu tarafından belirtilen kategorilerdeki atıklar kabul edilecek olup, kağıt, plastik, metal ve cam gibi geri dönüşebilir atıkların ayrı toplanması ve toplama sistemine teslim edilmesi gerekmektedir.

2. GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIKLAR TOPLANIRKEN NE YAPMALIYIZ?
a. AGED tarafından gönderilen broşürlertüm öğrencilere dağıtılmalı, afiş, poster, billboard gibi bilinçlendirme materyalleri ise öğrencilerin görebileceği alanlara aşılmalıdır.
b. Kampanya kapsamında, okulların talepleri doğrultusunda bölgede görevli belediye ve toplama firması tarafından sıfır atık eğitimleri verilecektir.
c. Öğrenciler tarafından getirilen geri dönüşebilir atıklar proje öğretmenlerine teslim edilmelidir. Atık teslim eden öğrenci bilgileri sıfır atık öğrenci takımı bölümünden aged yarışma sitesinden eklenecektir.
d. Geri dönüşebilir atıklar, okul yönetiminin uygun gördüğü bir yerde depolanmalıdır. 
e. Her okul topladığı geri dönüşebilir atıkların güvenliğinden kendisi sorumlu olacaktır.
f. Atık Alımından sonra teslim alındı formu fotoğrafı, tarihi ve kg bilgileri aged yarışma sistemine girilmelidir.
g. AGED anlaşmalı olduğu Lisanslı Taşıma firması çalışanlarıyla İş Güvenliği ve işçi Sağlığı kurallarına uygun bir şekilde teslim alacaktır. Geri dönüşüm atıkları yükleme esnasında tartılacaktır.
h. Toplama Kampanyası sonucunda ödül kazanan okulların belirlenmesinde atık alındı makbuzları geçerli olacaktır,
i. AGED okullardan teslim aldığı geri dönüşebilir atıkları T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevre iznine sahip lisanslı toplama ayırma tesislerine göndererek yönetim planına paralel olarak geri dönüşüm işlemlerini yaptıracaktır.
j. Sadece okul içerisinden alınan atıklar kampanyaya dahil edilecektir. Ancak öğrenciler okul dışından da geri dönüşebilir atıklarını yarışma kapsamında okul proje öğretmenlerine teslim edebilir.

3. Kampanya Tarihleri
Online Son Başvuru Tarihi : 20 Ocak 2019
Kampanya Başlama Tarihi : 04 Şubat 2019

Eğitim Materyallerinin ve Kampanya Prosedürünün
Okullara Ulaştırılması : 30 Ocak 2019
Kampanya Bitiş Tarihi : 01 Haziran 2019
Atık Toplama Tarihleri :04 Şubat -01 Haziran 2019
Kampanya Başvuru Linki : www.aged.org.tr

ÖDÜLLER
1. OKUL: TELESKOP
2. OKUL: BADMİNTON SETİ VE SAHA FİLESİ
3. OKUL: OKÇULUK SETİ
KATILAN TÜM OKULLAR: ÇINAR AĞACI FİDANI
DERECEYE GİREN OKULLARA: AGED SIFIR ATIK KUMBARASI
SIFIR ATIK TAKIMLARI VE ÖĞRETMENLERE: SÜPRİZ HEDİYELER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin