Okula Dönüş Fikir Maratonu

Hackathon
Hackathon Türkiye

Hackathon Türkiye tarafından, Dijital Kunduz’un destekleriyle düzenlenecek olan Back2TheSchool Ideathonu, hem öğrenciler hem öğretmenler hem de eğitim sektörünün tüm paydaşlarını gözeten online bir organizasyondur. Bu organizasyon ile katılımcıların; “Yeni Normal” olarak adlandırılan bu süreçte, “Okula Dönüş” teması etrafında oluşabilecek sorunların tespitini önceden yapıp bu olası sorunlara karşı fikirler ve projeler geliştirerek çeşitli çözümler üretmeleri amaçlanmaktadır. Katılımcılar, eğlenerek üretecek, üretirken de gerçekten fark yaratabilecekleri verimli bir süreç ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaklardır.

Hackathon
Okula Dönüş

Neden Katılmalısınız?

Kriz Yönetimi
Zamanın verdiği sıkışıklıkla kafanızda “Ne, Nasıl, Hangi?” soruları mevcut. Kısa bir zamanın verdiği ufak krizler ilham açısından çok faydalı olduğunu düşünüyoruz!

Takım Olma Becerisi
Sadece projede değil, gerekli motiveyi ve içinizdeki inancı korumak için de aslında “Takım Olmak” önemli bir detaydır. Ideathon, size bu beceriyi yaşatarak kazandırır.

Eğlenerek üretmek
Ideathon, siz bir şeyler üretirken aynı zamanda ekibinizle birlikte eğlenceli saatler geçirmenize olanak tanır. Ekibin uyumuyla beraber eğlenceli bir hale gelen ideathon’ların daha üretken bir şekilde ilerlediğine inanıyoruz.

Yeni normalde eğitim süreci konusunda iyileştirici çözümler bulabilmek amacıyla düzenlenen ve çözümün parçası olmak isteyen herkesi bekleyen bir Ideathon’dur.

Sıkça Sorulan Sorular
Back2TheSchool Ideathonu’na kimler katılabilir?
İsteyen herkes başvurabilir.

Etkinliğe katılım nasıl olacak?
Back2TheSchool Ideathonu’na katılmak için öncelikle ana sayfada yer alan başvuru formunun doldurulması gereklidir. Ideathon’a katılacak ekipler, formu dolduran ekipler veya kişiler arasından seçilecektir.

Etkinliğe katılıp katılamadığımı ne zaman öğreneceğim?
Başvuru süresinin bitiş tarihi olan 5 Kasım 2020 sonrasındaki gün, katılımı gerçekleşmesi uygun görülen ekiplere mail yoluyla davet ve etkinlik takvimi iletilecektir.

Bireysel olarak başvurabilir miyim?
Tabii ki! Böylece farklı insanlarla tanışarak bir takım oluşturabilirsin.

Ideathon ekibim kaç kişi olmalı?
Takımlar 2 – 4 kişi arası olabilir.

Düzenleyenler
Hackathon Türkiye
Dijital Kunduz
ODTÜ İstatistik Topluluğu

Yarışma için Başvuru Formu