Okul Sporları Küçük-Yıldız ve Gençler Satranç Müsabakaları

Okul Sporları Küçük-Yıldız ve Gençler Satranç Müsabakaları

YARIŞMA ADI

2010 – 2011 Okul Sporları Küçük-Yıldız ve Gençler Satranç Müsabakaları

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ

04-15 NİSAN 2011YERİHAMAMİZADE İHSANBEY KÜLTÜR MERKEZİ

(Atatürk alanı / MEYDAN)

SON BAŞVURU TARİHİ

30 Mart 2011 saat 16:00

SİSTEM

9 Tur İsviçre Sistemi

DÜŞÜNME SÜRESİ

Her Kategoride ve Yaş Grubunda 60 dk+30 sn/hamle

ORGANİZASYON

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü- Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

                       TEKNİK KONULAR:

 

  1. KURALLAR:

i.      TSF Satranç Yarışmaları Prosedürü hükümleri geçerlidir ve GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca

ön görülen hükümlere uygun olarak yapılacaktır.

ii.      Milli Eğitim bakanlığı Küçükler-Yıldızlar-Gençler Türkiye Satranç birinciliğine ilişkin açıklamalar esas alınır.

iii.      Her kategoride 9 tur İsviçre sistemi eşlendirme uygulanır. Turların süresi 60’+30”/hamle dir.

  1. KATILIM           :
    1. Her kategoride kız-erkek ayrımı yapılmaksızın oynayacak ve yarışmalar ferdi olarak yapılacaktır.

(Takım değerlendirmesi yapılmayacaktır.)

Yaş sınırları:

      Tüm sporcular hamleleri yazmak için yanlarında tükenmez veya dolma kalem getireceklerdir!!

KategoriD.Tarihleri
Küçükler1999- 2000- 2001 doğumlu İlköğretim öğrencileri
Yıldızlar1997- 1998 doğumlu İlköğretim öğrencileri
Gençler1993- 1994–1995-1996 doğumlu ortaöğretim öğrencileri
  1.  DEĞERLENDİRME:

Şampiyona sonuçları UKD hesaplarında kullanılacaktır.

  1. 4.     ÖZEL KONULAR:
    1. Sporcu Kayıt-Kabul işlemleri 30 Mart 2011 gününe kadar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğüne Okul içi yarışmaları sonuç bildirme formu doldurularak yapılacaktır. (Sonuç bildirme formunda sporcuların TC Kimlik numaraları da yazılacaktır.)
    2. Bu işlemlerde sporcuların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden çıkartılacak lisansları istenir.
    3. Turnuva günü kesinlikle kayıt yapılmaz.
    4. Bir turda oynamadan hükmen yenilgi alan sporcu, yarışmaya devam edeceğini, Başhakemin teknik toplantıda açıklayacağı ve yazılı olarak duyuracağı saatten önce, Baş Hakeme bildirmediği takdirde eşlendirmeye alınmaz, yarışmadan çıkarılır. Hangi nedenle olursa olsun iki tur yarışmaya katılmayan sporcular yarışmadan çıkarılırlar,
    5. Her kategoriden 3’er sporcu ve varsa UKD puanına sahip sporcular yarışabileceklerdir.
    6. UKD=Ulusal Kuvvet Derecesi www.ukd.tsf.org.tr adresinden TC kimlik numarasıyla kontrol edilebilir.
  1. 5.     EŞİTLİK BOZMA:

Yarışma sonunda her derecenin eşit paylaşılması halinde; sırası ile Median Buchholz-1 ve 2-alttan, Progresif (Kademeli) 1 eksiltilmiş, Galibiyet Sayısı, puanlarına bakılır. (Bkz. FIDE Turnuva Kuralları) Eşitlik devam ederse kura çekilir.

  1. 6.     İTİRAZ:

İtirazlarda Başhakem kararı geçerlidir.

  1. 7.     ÖDÜL:

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İlk üç Dereceye Kupa verilir.

  1. 8.     BİLDİRİM:

Yarışmada, sporcular, turlar sırasında cep telefonu ve benzeri her türlü iletişim cihazları, alıcı verici cihazları, yanlarında bulundurmazlar. Karşılaşmalar sırasında cep telefonu çalan sporcular “sıfır “ puan alırlar. Yarışmaya katılan tüm sporcu ve yöneticiler bu yönergeyi kabul etmiş sayılır.

  1. 9.     PROGRAM:
AÇIKLAMA

 (KÜÇÜKLER) 1999-2000-2001

TARİHSAAT
Teknik Toplantı- Lisansların teslimi

04 Nisan 2011

09:00
Açılış Töreni09:30
1. Tur Eşlendirmesi09:45
1. TUR10:00
2. TUR14:00
3. TUR

05 Nisan 2011

10:00
4. TUR13:30
5. TUR17:00
6. TUR

06 Nisan 2011

10:00
7. TUR14:00
8. TUR

07 Nisan 2011

10:00
9. TUR14:00
Ödül Töreni15 Nisan 201016:30
AÇIKLAMA

 (YILDIZLAR) 1998-1997

TARİHSAAT
Teknik Toplantı- Lisansların teslimi

08 Nisan 2011

09:00
Açılış Töreni09:30
1. Tur Eşlendirmesi09:45
1. TUR10:00
2. TUR14:00
3. TUR

09 Nisan 2011

10:00
4. TUR13:30
5. TUR17:00
6. TUR

10 Nisan 2011

10:00
7. TUR14:00
8. TUR

11 Nisan 2011

10:00
9. TUR14:00
Ödül Töreni15 Nisan 201016:30
AÇIKLAMA

 (GENÇLER) 1993-1994-1995-1996

TARİHSAAT
Teknik Toplantı- Lisansların teslimi

12 Nisan 2011

09:00
Açılış Töreni09:30
1. Tur Eşlendirmesi09:45
1. TUR10:00
2. TUR13:00
3. TUR

13 Nisan 2011

10:00
4. TUR13:30
5. TUR17:00
6. TUR

14 Nisan 2011

10:00
7. TUR14:00
8. TUR

15 Nisan 2011

10:00
9. TUR14:00
Ödül Töreni15 Nisan 201016:30

[email protected]

www.trabzon.tsf.org.tr

TRABZON VALİLİĞİ

TRABZON GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

SATRANÇ OKULLARARASI YARIŞMALARA KATILIM BİLDİRİM FORMU

Kategorisi      :

Okul adı         :

İlçesi              :

Okul telefon  :

Okul faks       :

Satranç yarışmalarından sorumlu öğretmenin adı soyadı                 :

Satranç yarışmalarından sorumlu öğretmenin telefon numarası    :

Okul içi yarışmaya katılan öğrenci sayısı                                              :

Okul içi yarışmada dereceye girerek il yarışmasına katılmaya hak kazanan öğrencilerin
DerecesiAdı soyadıTC kimlik noDoğum yeriDoğum tarihiCinsiyeti
1
2
3
ULUSAL KUVVET DERECESİ (UKD) OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ
4  
5
6
7
8

Okul Müdürü

İmza

Mühür

NOT : YAŞ KATEGORİLERİ

KÜÇÜKLER       : 1999-2000-2001

YILDIZLAR         : 1997-1998

GENÇLER                   : 1993-1994-1995-1996

DOĞUMLULARDAN OLUŞACAKTIR.

 

 

 

 

NOT: Bu form her kategori için ayrı ayrı okul müdürlüğü tarafından doldurulacak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğüne 30 Mart 2011 tarihine kadar teslim edilecektir.