Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerine Yönelik Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele Atölyesi

Okul Psikolojik Danışman
Okul Psikolojik Danışman

Okul psikolojik danışmanlık ve rehberliği uzmanlarının kadına yönelik şiddet ve çocuk ihmal ve istismarı konusundaki farkındalıklarının artırılması ve alanda yaşadıkları zorluklara ilişkin destek sağlanması amacıyla 2 günlük bir atölye çalışması düzenliyoruz.

Tüm öğretmen etkinlikleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerine Yönelik Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele Atölyesi

17-18 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan atölyede, kadına yönelik şiddet, ev içi şiddetin çocuklar üzerindeki etkisi, flört şiddeti ve çocuk ihmal ve istismarı ve bunlarla mücadele yöntemleriyle ilgili deneyimlerin birlikte değerlendirilmesi, iyi uygulamaların ortaya çıkarılması, zorluk yaşanan durumlara ilişkin çözüm önerileri oluşturulması ve Mor Çatı’nın deneyiminin aktarılması hedefleniyor.

Atölye okullarda okul psikolojik danışmanlık ve rehberliği uzmanı olarak çalışanların katılımına açıktır. Başvuru için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerine Yönelik Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddetle Mücadele Atölyesi Başvuru Formu

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı olarak okul psikolojik danışmanlık ve rehberliği uzmanlarının kadına yönelik şiddet ve çocuk ihmal ve istismarı konusundaki farkındalıklarının artırılması ve alanda yaşadıkları zorluklara ilişkin destek sağlanması amacıyla 2 günlük bir atölye çalışması düzenliyoruz.

17-18 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan atölyede, kadına yönelik şiddet, ev içi şiddetin çocuklar üzerindeki etkisi, flört şiddeti ve çocuk ihmal ve istismarı ve bunlarla mücadele yöntemleriyle ilgili deneyimlerin birlikte değerlendirilmesi, iyi uygulamaların ortaya çıkarılması, zorluk yaşanan durumlara ilişkin çözüm önerileri oluşturulması ve Mor Çatı’nın deneyiminin aktarılması hedeflenmektedir.

  • Atölye okullarda okul psikolojik danışmanlık ve rehberliği uzmanı olarak çalışanların katılımına açıktır.
  • Atölye çalışması 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde, 2 tam gün boyunca gerçekleşecektir.
  • Katılımcıların programın bütününü takip etmesi ve atölyeye aktif katılım göstermesi beklenmektedir.
  • İstanbul dışından katılım sağlayacak uzmanların yol ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

Başvuru için son tarih 28 Ocak 2024 Pazardır. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.