Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencileri arası Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencileri Yarışma

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek olan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında uzaktan eğitim sürecinde fotoğraf yarışması planlanmıştır.

Amaç, proje kapsamında 4 Ekim Hayvanları Koruma günü ile ilgili hayvanların korunması, hayvan sevgisi kazandırılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına katılan öğrencilerimizin aileleri ile birlikte doğada zaman geçirmelerini hedeflemektedir.

Etkinlik kapsamında ‘’SEVGİYLE PAYLAŞIYORUM’’ fotoğraf yarışması planlanmaktadır. Yarışma Müdürlüğümüz İstanbul geneli 39 ilçede okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz aileleri ile birlikte çekmiş oldukları fotoğrafı aşağıda belirtilen mail adresine göndererek yarışmaya katılacaklardır.

Müdürlüğümüze gönderilen fotoğraflar içinden hayvan sevgisi temasını yansıtan en iyi fotoğraflara okul öncesi ve ilkokul kategorilerinde ödül verilecektir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü bütünlüklü bir şekilde ele alıyor. Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimi birlikte yürüttüğümüz süreçte 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Yarışma ile hayvanların korunması, hayvan sevgisi kazandırılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına katılan öğrencilerimizin aileleri ile birlikte doğada zaman geçirmelerini hedefleniyor.

Yarışma, İstanbul genelindeki anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor. Öğrencilerimizin aileleri ile birlikte çektikleri fotoğrafı şu linkte http://istmem.meb.gov.tr/hayvan_sevgisi.html belirtilen elektronik posta adresine göndermeleri gerekiyor.

Gönderilen fotoğraflar içinden hayvan sevgisi temasını yansıtan en iyi fotoğraflara okul öncesi ve ilkokul kategorilerinde ödül verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 7 Ekim 2020 17:00

“SEVGİYLE PAYLAŞIYORUM” FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. Yarışmaya okul öncesi ve ilkokul öğrencileri aileleri ile birlikte katılacaklardır.

Yarışma;
• Okul Öncesi
• İlkokul
düzeyinde olacaktır. Her kategori kendi içerisinde değerlendirilecektir.

2. Her kategoride birinci olan öğrencilerimize ödül verilecektir.

3. Yarışma alanı sadece İstanbul il genelidir.

4. Öğrenciler yarışmaya sadece bir görsel ile başvuru yapacaktır.

5. Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve öğrencinin yer aldığı başvuru fotoğrafının farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup fotoğrafını çekerek başvuru esnasında göndermeleri gerekmektedir. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

6. Katılımcı, başvuru için gönderdiği fotoğrafın, başvuruyu yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.

7. Yarışmaya katılacak olan öğrencilerin görselde yer alması veli muvafakatı dahilinde olmalıdır.

8. Eserlerin, Millî Eğitim Temel amacına uygun olması, yasalara, yönetmeliklere ve toplumun etik kurallarına, millî, manevi ve kültürel değerlere uyması gerekmektedir. Jüri tarafından bu kurala aykırı olduğu tespit edilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

9. Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

10. Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler jüri tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

11. Ödül almaya hak kazanan fotoğrafların değerlendirmesinde;
● Hayvan Sevgisi Temasına uygun
● Hayvanlar ile birlikte çocukların fotoğrafta yer alıyor olması,
● Yüksek çözünürlüklü ve yatay olmasına
dikkat edilecektir.

12. Gönderilen fotoğraflar oluşturulacak jüri vasıtasıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirilecektir. Kazanan öğrencilerin ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından kendilerine takdim edilecektir.

NOT:
• Çekilen fotoğraflar YATAY olacaktır. Mailde gönderen öğrencinin Adı Soyadı, Okulunun bulunduğu ilçe, okul adı ve sınıf belirtilerek [email protected] adresine gönderilecektir.
• Kazanan eserler İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla resmi olarak başvuru sahiplerine tebliğ edilecektir.
Son Başvuru Tarihi: 07 Ekim 2020 17:00