Okul Eğitimi Personel Hareketliliği

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) altında yer alan bu faaliyet ile okul personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve okul personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, okul eğitimi alanında faaliyet gösteren okulların, bir ya da daha fazla personelini eğitim ve öğretim amacıyla Program Ülkelerine kısa dönemli göndermesine yönelik iki tür faaliyet desteklenmektedir. Bir öğrenme hareketliliği projesi, aşağıda sayılan faaliyetlerden birini veya daha fazlasını içerebilir:

Öğretme Görevlendirmesi: Okul eğitim personelinin yurtdışında ortak bir okulda öğretmenlik yapmaları.

Personel Eğitimi: Okul eğitim personelinin yurt dışında mesleki gelişimine yönelik bir kursa katılması ya da işbaşı eğitim/izleme yapmaları.

Uygun Katılımcılar Kimlerdir?
Bu faaliyetin katılımcıları okulların eğitim personelidir (öğretmenler, idareciler). Ancak, başvuru Program Ülkelerinden birinde yerleşik bir okul ya da konsorsiyum lideri tarafından yapılmalıdır. Bireysel başvuru kabul edilmemektedir.

Okul başvurularında bir okul aynı başvuru döneminde sadece bir başvuru yapmalıdır. Konsorsiyum başvurularında ise aynı konsorsiyum lideri tarafından farklı konsorsiyum üyeleri ile farklı konularda olmak kaydıyla birden fazla başvuru sunulabilir. Başvuruda, konsorsiyum liderinin yanı sıra en az iki okul başvuruda yer almalı, tüm üyeler okul olmalı ve konsorsiyum üyesi okullar ile lider kuruluş arasında organizasyon bağı olmalıdır.

Proje Süresi Ne Kadardır?
Proje hedefleri ve planlanan faaliyetlerin türü çerçevesinde başvuru aşamasında seçilmek koşulu ile proje süresi 12 veya 24 ay olabilir.

Faaliyet Süreleri Ne Kadardır?
Her bir hareketlilik faaliyetinin süresi, seyahat süreleri hariç 2 günden 2 aya kadar olabilir ve proje süresi içinde tamamlanmalıdır. Minimum 2 günlük faaliyet süresi ardışık olmalıdır. Hareketlilik faaliyeti, Program Ülkelerinden birinde gerçekleştirilmelidir.

Detay için Tıklayınız