Okul Destek Derneği Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Okul Destek
Okul Destek

Okul Destek Derneği, Türkiye’de eğitime destek amacıyla çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin amacı, devlet ortaokulunda 5, 6 ve 7. sınıfta okuyan, derslerinde istekli ancak okul dışında herhangi bir ücrete tabi destek imkânı (dershane, özel ders vb.) olmayan öğrencilere destek olmaktır.

Dernekçe yürütülen ders destek programlarında, gönüllü eğitmenler tarafından öğrencilere haftada 2 saatlik birebir veya grup eğitimi verilmektedir. Gönüllü eğitmenler, öğrencilere derslerinde yardımcı olmak, akademik başarılarını artırmak ve gelecek hedeflerine ulaşmalarına destek olmak için çalışırlar.

Okul Destek Derneği, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için gönüllü eğitmen alımı yapmaktadır. Gönüllü eğitmen olmak isteyen kişiler, aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

  • En az lise mezunu olmak
  • Eğitime gönül vermiş olmak
  • Öğrencilerle çalışacak sabır ve yetkinliğe sahip olmak

Gönüllü eğitmenler, dernek tarafından hazırlanan eğitim programına katılarak gerekli bilgi ve becerileri edinirler. Gönüllü eğitmenler, dernek tarafından sağlanan uzaktan erişim sistemi üzerinden öğrencilere eğitim verirler.

Okul Destek Derneği gönüllü eğitmenleri, öğrencilerin akademik başarılarına katkıda bulunmak, onlara eğitim hayatlarında yol göstermek ve gelecek hedeflerine ulaşmalarına destek olmak için önemli bir rol oynamaktadırlar.

Gönüllü eğitmen olmak için başvuru yapmak isteyenler, dernek internet sitesi üzerinden online başvuru formunu doldurabilirler.

Başvuru için son tarih 31 Aralık 2023’tür.

Gönüllü eğitmenler için detaylı bilgi için dernek internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okul Destek Derneği, eğitime gönül veren tüm bireyleri gönüllü eğitmen olmaya davet ediyor.

Geleceğimiz olan çocukların eğitimine gönülden destek vermek ve hayallerini gerçekleştirmek için buradayız.

Devlet okullarına giden 5, 6 ve 7. sınıflarda okuyan, öğrenmeye hevesli, kendisini geliştirmek isteyen çocuklara; matematik, fen bilimleri, Türkçe ve İngilizce derslerinde gönüllü eğitmenlerimiz eşliğinde, 8 – 10 kişilik çevrim içi sınıflarda ücretsiz ders desteği sağlıyoruz.

Çocuklarımız için belirlenen ortak amaçlar doğrultusunda bizimle çalışacak ve çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için bize destek olacak herkesi ailemizin bir parçası olmaya bekleriz.

https://okuldestek.org