Okul Benim İkinci Evim eTwinning Projesi sona gelindi.

ANTALYA / KEPEZ Göçerler İlkokulu anasınıfı öğrencileri ve velileri ; öğretmenleri  Esin DEMİR’in kuruculuğunu yaptığı “Okulum Benim İkinci Evim” e Twinning projesini başarıyla ve eksiksiz tamamladı.

 

Projede; okul öncesinde etkinlik çeşitliliğiyle çocukların farklı deneyim kazanma olanakları oluşturmayı, aileleri eğitimin bir parçası haline getirmeyi , çocuğun hayatındaki en önemli iki ortam ev-okul arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi, velilerimizin okula karşı duyarlı olmasını ve işbirliği öneminin farkındalığını hedeflendi.

 

Projede 9 öğretmen, 82 öğrenci ve yaklaşık 161 veli ile yüzyüze ve uzaktan eğitim sürecinde aile katılım çalışmaları uygulandı. Okul Öncesinde Stem yaklaşımını yaygınlaştırma adına aile katılım çalışmalarında STEM deneylerine yer verildi. Final etkinliği olarak  Psikolog Elif İpek Onay’ın konuk olduğu çevrimiçi seminerde okul öncesinde aile katılımının önemi hakkında bilgiler vererek velilerimizin uzaktan eğitimde karşılaştıkları güçlüklerle ilgili soruları cevaplandı.

 

Proje boyunca yapılan tüm aile katılım çalışmaları pandemi dolasıyla sanal olarak sergilendi. Proje sonunda ; proje  ekibinde olan öğretmen arkadaşlara ve velilerimize teşekkür belgeleri , öğrencilerimize üstün başarı madalyaları verildi.  Manevi desteğinden dolayı okul müdürümüz İsmail Ulusoy’a, müdür yardımcımız Onur Aksu’ya, özverili çalışmaları için görevli öğretmen arkadaşlarımıza ve verdikleri destek, işbirliğinden dolayı velilerimize, ve üstün başarılarından dolayı proje kahramanı öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

 

Projemizin Sanal Sergisi

https://www.artsteps.com/embed/5ffe171391e6365cc65f9be5/560/315

 

Projemizin Şarkısı

 

ORTAK VE İŞBİRLİKÇİ ÜRÜNLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ