Öğretmenliğe İlk Adım Programı Başlıyor!

öğretmen eğitimi
Öğretmenliğe İlk Adım Programı

Öğretmenliğe İlk Adım Programı Başlıyor!
Son sınıf öğrencileri ve yeni mezun öğretmen adayları için eşsiz bir içerikle hazırladığımız öğretmen yetiştirme programımıza başvurular başladı.

Özel Acıbadem Okulları olarak, “Öğretmenliğe İlk Adım Programı” ile üniversitelerin Eğitim, Fen Edebiyat, İlahiyat fakültelerinde öğrenim gören 4. Sınıf öğrencileri ve yeni mezun genç eğitimcileri, öğretmenlik mesleğine hazırlıyoruz. Geleceğin öğretmenleri için öngörülen yeterliliklere uygun becerileri kazanmalarında destek olmayı ve okul ortamında gözleme dayalı deneyim kazanmaları için fırsat oluşturmayı amaçlıyoruz.

Eğitim programı boyunca alanında uzman birbirinden kıymetli eğitimcileri misafir ederek öğretmenliğe ilk adımlarını atacak genç öğretmenlere ücretsiz ve ayrıcalıklı bir fırsat sağlıyoruz. Programın eğitim kısmını başarıyla tamamlayan öğretmen adaylarına burslu staj imkanı vererek mesleğe bir adım önde başlamalarını destekliyoruz.

Program hangi tarihler arasında nerede gerçekleşecektir?

26 Kasım – 7 Ocak 2022 tarihleri arasında her hafta Cumartesi günü 09.30-13.00 saatleri arasında 60 dakikalık 3 ders şeklinde, Özel Acıbadem Okulları Acıbadem Kampüs’te gerçekleştirilecektir.

Programda hangi dersleri alacağız?

Eğitim içeriğinde her hafta üç temel başlık doğrultusunda farklı konular ele alınacaktır. “Kalpten Kalbe Öğretmenlik” başlığında geçmişten günümüze öğretmenliğe gönül vermiş örnek şahsiyetlerden paylaşımlara ve öğretmenliğin öğrencilerin kalbine dokunmaktan geçtiğini hissettirecek manevi boyutuna, “Öğretmenin El Çantası” başlığında etkili öğretmenlik becerilerine, “Öğretmenin İyi Oluş Hali” başlığında öğretmenin kişisel gelişimine katkı sağlayacak konulara yer verilecektir.

Neden bu programa katılmalıyım?

7 hafta boyunca yarım gününüzü ayırarak katılacağınız bu eğitim programı öğretmenliğe başlamadan evvel sizi daha donanımlı hale getirecek, kişisel olarak ulaşamayacağız pek çok kıymetli isim ile grubunuza özel dersler yaparak kişisel ve mesleki gelişiminizi desteklemiş olacaksınız. Ayrıca size atanmış mentörünüz ile öğretmenliğe dair aklınıza takılan pek çok konuda sohbet ederek meslek hayatınızda sizleri neler beklediğine dair daha hazırlıklı olacaksınız.

Programa katılım şartları nelerdir?

Üniversitelerin Eğitim, Fen-Edebiyat, İlahiyat Fakültelerinde 4. sınıf öğrencisi olmak ya da mezuniyet tarihinin üzerinden iki yıl geçmemiş olmak.

Program ücretli mi?

Programımıza katılım ücretsizdir.

Program sonunda sertifika verilecek mi?

7 haftalık program sonunda üniversite onaylı bir sertifikaya sahip olacaksınız.

Programa devam zorunluluğu var mı?

Programa devam zorunludur. Belirli bir saat kotası dahilindeki özel izinler dışındaki devamsızlık durumlarında sertifika hakkı iptal edilecektir.

Son Başvuru 14 Kasım 2022

Programa nasıl başvuru yapabilirim?

Formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

https://form.jotform.com/222882646940969

Programa başvurdum, şimdi ne yapacağım?

Başvurunuzu yaptıysanız en kısa zamanda size dönüş yapılacak, mülakat tarihiniz ve saatiniz bildirilecektir. Mülakattan sonra programa kabulünüz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bildirim 7 gün içerisinde mail adresinize yapılacaktır. Olumlu dönüş aldığınız takdirde belirtilen süre içerisinde gerekli evraklarınızı tamamlayarak eğitimlere başlayabilirsiniz.

Staj ve burs imkanı sağlanacak mı?

Eğitim programını tamamlayarak staja kabul edilen eğitimcilere staj bursu tahsis edilecektir.

Staja kabul şartları nelerdir?

Eğitim programını tamamlayarak program sonunda yapılacak demo ders sunumundan başarıyla geçmeniz gerekecektir.