Öğretmenleri Akyatan Yaban Hayatı Gözlem Kampı’na Çağrıyoruz

Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda ikinci kez düzenlenecek Yaban Hayatı Gözlem Kampı için Adana’dan 12 gönüllü öğretmen arıyoruz. Kamp 7-9 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

WWF-Türkiye ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Adana Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gözlem Kampı, Adana’daki Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yapılacak. Çalışma Çukurova Deltası’na özgü olduğu için Adana’daki başvurulara öncelik verilecek. Kamp konularında uzman doğa gözlemcileri tarafından gerçekleştirilecek. Öğretmenler, doğal yaşam alanlarının gün geçtikçe daralmasıyla beraber doğadan uzaklaşmaya başlayan çocukların doğa ile bağlarını yeniden kurabilmek için önemli bir role sahip. WWF-Türkiye doğa gözlemine meraklı ve çocuklara doğada rehberlik yapmaya gönüllü 12 öğretmeni Yaban Hayatı Gözlem Kampı’na davet ediyor.

Kamp içeriğinde neler var?

Katılımın ücretsiz olacağı kampta uzmanların eşliğinde kuş, memeli, deniz kaplumbağaları ve diğer sürüngenlerin gözlemi hakkında temel bilgiler verilecek ve uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecek. Profesyonel bir doğa fotoğrafçısı gözünden doğa gözlemlerinde fotoğrafçılığın önemi, çocukları doğa fotoğrafçılığına nasıl teşvik edilebileceği, eğitimde doğa fotoğrafçılığının yeri gibi konular işlenecek.

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Başvurular için son tarih 16 Temmuz 2015. Başvurunuzu aoruc@wwf.org.tr adresinden Ayşe Oruç’a eposta göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.