Öğretmenlere Hibrit Eğitim Modelinde Aktif Öğrenme Çevrimiçi Eğitimi

Hibrit Eğitim
Hibrit Eğitim Modeli

Future Classroom Lab (FCL) Öğrenme Topluluğu ile Novigado projesi iş birliği içinde oluşturulan çevrimiçi eğitime davetlisiniz.

Pandemiyle nedeniyle okulların kapanması, öğretmenlerin uzaktan eğitimi koşulsuz olarak kabul etmesiyle sonuçlandı. Şimdi okulların yeniden açılması ile hem yüzyüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi bir arada yürüttükleri hibrit eğitim modeliyle tanıştılar. Peki eğitimciler olarak buna nasıl hazırlanabiliriz?

Hibrit eğitim modelinde aktif öğrenmeyi nasıl destekleriz?

Öğrencileri hem senkron hem de asenkron olarak uzaktan eğitimde yer almalarını nasıl motive edebiliriz?

Hepimiz eğitim öğretim sürecinde nitelikli çalışmaları destekliyoruz ve öğretmenlerin de bu aşamada birbirlerini desteklemesi ve en iyi uygulamaları paylaşması önem taşıyor. Bu çevrimiçi eğitimde yer alacak FCL Öğrenme Topluluğunun katılımcıları, mevcut zorlukların üstesinden gelmek için iyi uygulamaları ve çözümleri bu çevrimiçi eğitimde keşfedecekler.

Etkinlik 26-29 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında senkron ve asenkron oturumlarda gerçekleşecektir.

Toplamda 4 saat sürmesi planlanan bu eğitim sonrasında katılımcılara sertifika verilecektir.

Gündem

Pazartesi 26.10.2020 Saat: 18.00 – Canlı açılış oturumu (video konferans). Geleceğin sınıfına dair fikirleri hibrit eğitim modeline dönüştürme
27.10 Salı. – Çarşamba 28.10.2020 (tüm gün): Tartışma ve paylaşım için asenkron oturum
Perşembe 29.10.2020 Saat: 18.00: Canlı kapanış oturumu (video konferans). Son açıklama ve tartışmalar

Kayıt

Etkinliğe katılım için kayıt gereklidir, lütfen aşağıdaki formdan kayıt yaptırınız. Katılım bağlantısı ve etkinlikle ilgili bilgiler, katılımcı kaydı yaptıranlara e-posta ile gönderilecektir.