Öğretmenlere CERN Eğitimi

CERN EĞİTİM OKULU

PARÇACIK FİZİĞİ VE HIZLANDIRICI BİLİMİ EĞİTİMİ

BİLİMİN KALBİNE YOLCULUK

Türk Öğretmen Programı’nın birincisi 23- 27 Şubat 2014 tarihleri arasında İSVİÇRE’nin CENEVRE kentinde gerçekleşecektir.

Sunumlar, yerleşkede geziler, sergiler ve uygulamalı çalıştaylar ile katılımcılar, en ileri parçacık fiziği konularına ilk adımlarını atacaklardır.

Öğretmenlerimizin Türkiye’ye geri döndüklerinde de bilim elçiliği yaparak konuları öğrencilerine bir başka değişle yeni nesil fizikçilere, mühendislere, bilişimcilere, vs. aktaracaklarını umuyoruz.

Programın en önemli özelliği eğitim ve bilimsel programlar Türk Akademisyenler tarafından TÜRKÇE verilecektir
CERN’e geliş hakkında ayrıntılı bilgi ve katılımınızın kesinleştiğinin onayı daha sonra eposta ile yollanacaktır.
CERN ve TÜRK EĞİTİM GRUBU, İsviçre’nin Cenevre şehrinde sizleri karşılamayı beklemektedir.

 

KİMLER KATILABİLİR?

Fizik , Kimya ,Fen bilgisi ve Biyoloji öğretmenleri başta olmak üzere ülkemizde Fen liseleri, Bilim ve Sanat Merkezleri ve Anadolu Liselerinde görev yapmakta olan öğretmenlerimize öncelik verecek şekilde CERN Cenevre’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde) Türk akademisyenler tarafından Türkçe eğitim verilecektir.

İlk eğitim 23 Şubat 2014 tarihinde başlayacaktır.

 

NASIL BAŞVURACAĞIM?

Programa katılmak için
1) İnternet sitesi cernegitim.com adresine üye kaydınızı gerçekleştirin bilgileri tam ve eksiksiz doldurun .Burada kullandığınız şifre daha sonraki adımlarınızda aynı olmamalıdır.
2)Cern ‘de sizin için açtığımız sayfadahttp://indico.cern.ch/confRegistrationFormDisplay.py?confId=281620  ziyaret ediniz ve bu sayfa Registration kısmını tıklayınız.
3) Açılan sayfada BURAYA kısmını tıklayarak Cern İnternet sistemine kayıt olunuz ancak şifre alırken büyük harf, küçük harf ve sembolleri kullamanız gerekecektir.
Açılacak sayfa
https://account.cern.ch/account/Externals/RegisterAccount.aspx
4)Kayıt olduktan sonra aynı sayfada açılan KAYIT FORMU kısmını tam ve eksiksiz doldurun.(belirlediğiniz Cern şifresini kullanarak giriş yapınız.)
5)www.cernegitim.com adresimizden gelişmeleri takip ediniz.