Öğretmenler İçin Akyatan Yaban Hayatı Gözlem Kampı

Gözlem Kampı
Gözlem Kampı

Öğretmenler İçin Akyatan Yaban Hayatı Gözlem Kampı

Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda dördüncü kez düzenlenecek Yaban Hayatı Gözlem Kampı için 12 gönüllü öğretmen arıyoruz. Kamp 25-29 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

WWF-Türkiye ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Adana Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gözlem Kampı, Adana’daki Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yapılacak. Kamp, konularında uzman doğa gözlemcileri ve eğitim uzmanları tarafından gerçekleştirilecek. Öğretmenler, doğal yaşam alanlarının gün geçtikçe daralmasıyla beraber doğadan uzaklaşmaya başlayan çocukların doğa ile bağlarını yeniden kurabilmek için önemli bir role sahip. WWF-Türkiye doğa gözlemine meraklı ve çocuklara doğada rehberlik yapmaya gönüllü 12 öğretmeni Yaban Hayatı Gözlem Kampı’na davet ediyor.

Kamp içeriğinde neler var?

Katılımın ücretsiz olacağı kampta uzmanların eşliğinde kuş, memeli, deniz kaplumbağaları ve diğer sürüngenlerin gözlemi hakkında temel bilgiler verilecek ve uygulamalı alan çalışmaları gerçekleştirilecek. Profesyonel bir doğa fotoğrafçısı gözünden doğa gözlemlerinde fotoğrafçılığın önemi, eğitimde doğa fotoğrafçılığının yeri, okul bahçelerinde permakültür uygulamaları, doğa tarihi müzelerinin eğitimdeki yeri, sınıf dışı etkinlik örnekleri ve sınıf içi uygulamalar işlenecek.

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Kampa katılım için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda halen öğretmenlik yapma koşulu aranıyor. Başvurular için son tarih 14 Temmuz 2017. 17 Temmuz 2017 günü başvuru sonuçları bildirilecek. Başvuru formunu doldurduktan sonra aoruc(at)wwf.org.tr adresinden Ayşe Oruç’a eposta göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Yaban Hayatı Gözlem Kampı başvuru formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin