Öğretmenler Günü öğretmenler arası fotoğraf yarışması

fotoğraf yarışması
öğretmenler arası fotoğraf yarışması

İskenderun Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile öğretmenler arası fotoğraf yarışması ve sergisi düzenliyor.

“Öğretmenimin Kadrajından”
Fotoğraf Yarışması & Sergisi

24 Kasım 2020 Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasına 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvuru alınacaktır.

Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Resmi ve Özel okullarda ve kurumlarda çalışan öğretmen, yöneticiler başvurabilecektir.

YARIŞMANIN KONUSU: İskenderun ilçe sınırları içerisinde öğretmenler arası fotoğraf yarışması ve sergisi düzenlenmesidir.

YARIŞMANIN AMACI:
• Öğretmenlerde fotoğrafçılığa olan ilginin artırılması
• 24 Kasım etkinlikleri kapsamında öğretmenlerimiz ile ilgili farkındalık oluşturmak
• Öğretmenlerimizin bireysel yeteneklerinin geliştirilmesi ve potansiyellerinin ortaya çıkarılmasına destek olmaktır.

HEDEF KİTLE:
* Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumlarda görev yapan tüm öğretmen ve yöneticiler

TEMALAR:
*Eğitim
*Öğrenci
*Doğa

GENEL ŞARTLAR:
*Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel öğretmen ve yöneticilere yöneliktir.

*Yarışmaya katılım bedelsizdir. Yarışma eserleri en geç 20 Kasım 2020 saat 17:00’ye kadar basvuru@iskenderun.bel.tr adresine gönderilmeli
veya usbflash bellek ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edilmelidir.

*Daha önce başka bir yarışmada sergilenen ve/veya derece alan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumda oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır.

*Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

*Eser sahibi arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte (300 dpi) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde kısa kenarı en az 2300 pixel olarak JPEG formatında gönderilmelidir.

*Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

* Her katılımcı en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir. Ancak sadece bir eseri sergiye dahil edilecek ya da ödüllendirilecektir.

* Fotoğraf çekimlerinin her türlü izin ve sorumluluğu çekim yapan katılımcıya aittir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.

*Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

*Fotoğraf makinesi ya da telefon ile çekim yapılabilecektir.

*Fotoğraf çekiminde eğitim, öğrenci, doğa temalarında çekim yapılabilecektir. Temalar ayrı ayrı değerlendirilmeyecek ve derecelendirilmeyecektir.

*Başvurular oluşturulan jüri tarafından değerlendirilecek ve ilk 50 fotoğraf İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda sergilenmeye hak kazanacaktır.

*Yarışma sonunda ilk üç fotoğraf sahibine sürpriz hediyeler verilecektir.
*Fotoğraf sergisinde eserleri yer alan tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

KULLANIM HAKLARI
Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının, İskenderun Belediyesi yayınlarında ve etkinliklerinde, isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğraflarının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için İskenderun Belediyesi’ne muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları İskenderun Belediyesi’ne ve eser sahibine ait olacaktır.

SEÇİCİ KURUL
İSTE Basın Yayın Bölümünden Bir Akademisyenden, İskenderun Fotoğrafçılar Derneği Temsilcisiden, İskenderun BelediyesiKültür ve Sosyal İşler Müdüründen,Bir Profesyonel Fotoğrafçıdan oluşacaktır. Kurul kararları kesin olup, kesinlikle itiraz kabul edilmeyecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ:
*Son başvuru tarihi:20 Kasım 2020
*Yarışma Sonuçlarının duyurulması ve sergi açılışı : 23-24 Kasım 2020
*24-27 Kasım arasında sergi düzenlenecektir.
*İlk üçe giren eserlere hediyelerin takdim edilmesi:24 Kasım 2020

YARIŞMA ÖDÜLLERİ
Yarışmada 1,2, ve 3. olan fotoğrafın sahibine sürpriz hediyeler takdim edilecektir.
SERGİ ALANI:
Seçici Kurul tarafından seçilen 50 fotoğraf, İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda, 24-27 Kasım 2020 tarihleri arasında sergilenecektir.
İletişim Bilgileri:
e-posta adresi: basvuru@iskenderun.bel.tr
İletişim: 0 326 613 49 86