Öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvası

Akıl Oyunları Turnuvası
Öğretmenler Akıl Oyunları Turnuvası

Aksaray Valiliği ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilmesi planlanan “Aksaray Valiliği Ve Tüm Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu Öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvası için sizleri davet ediyor.

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ 26 – 27 KASIM 2022
TURNUVA YERİ AKSARAY
SON BAŞVURU TARİHİ 04.11.2022
ORGANİZASYON AKSARAY VALİLİĞİ, TAZOF

1-GENEL HÜKÜMLER

1.1. Yönerge, Öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvası hükümleri ve takvimini içermektedir.
1.2. TAZOF turnuva talimatları, prosedürleri ve uygulama yönergeleri ve turnuva kuralları geçerlidir. Belgelerin tamamına www.tazof.org.tr adresinden ulaşılabilir.

1.3. KATEGORİLER, KATILIM VE BAŞVURU

1.3.1. KAT AGORİ:
1.3.1.1. öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvası 4 ana kategoriden oluşacaktır. Kategoriler

S.N. OYUNUN ADI KATILABİLECEK KİŞİLER
1 Mangala Öğretmen olduğunu belgelendiren herkes
2 Küre Öğretmen olduğunu belgelendiren herkes
3 Kulami öğretmen olduğunu belgelendiren herkes
4 Reversi Öğretmen olduğunu belgelendiren herkes

1.4. KATILIM:
1.4.1. Turnuvaya öğretmen olduğunu belgelendiren tüm resmi, özel okul ya da MEB’e bağlı okullarda çalışan ücretli öğretmenler ile üniversitelerin öğretmenlik alanlarından mezun olanlar katılabilir.
1.4.2. Yarışmacılar, üst tarafta yer alan kategorilerden yalnızca bir kategoride yarışmaya katılabilir.
1.4.3. Turnuvaya müracaat için belirlenen son başvuru tarihinden önce TR34 0013 4000 0153 3281 9000 01 IBAN hesabına “Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu” adına turnuva katılım ücreti olarak 50 TL yatırarak açıklama kısmına “ad soyad” ve “öğretmen turnuvası” yazılması ve https://forms.qle/Y94e2PkoTGNxC5xH8 adresinden başvuru formunu doldurulması gerekmektedir.
1.4.4. Yatırılan katılım ücreti, resmi evrakla kanıtlanmış sebepler haricinde geri iade edilmeyecektir.
1.4.5. Turnuva Kayıt Kontrol işlemleri 26 Kasım günü saat: 08.30’da başlayacaktır. Kayıt kontrol için belirlenen cep telefonuna 25 Kasım tarihinden itibaren yapılacak whatsapp bildirimleri de kabul edilecektir.
1.4.6. Tüm katılımcıların kayıt kontrol işlemlerini teknik toplantı öncesi tamamlaması gerekmektedir.
1.4.7. Turnuvaya katılım her kategoride 128 kişi ile sınırlandırılmış olup başvuru ve katılım ücreti yatırma sırasına göre 128 kişi belirlenecektir. 128 kişi dolduğu halde katılım için ücret yatıranlara ücret iadesi yapılacaktır.
1.4.8. Turnuvaya katılmak isteyen öğretmenler ulaşım ve konaklama ücretlerini kendileri karşılayacaktır.
1.4.9. Aksaray’dan turnuvaya katılacak öğretmenlerden turnuva katılım ücreti talep edilmeyecektir.
1.4.10. Turnuvaya federasyonumuzun tescilli usta eğitmenleri katılamaz.

3- YARIŞMA ESASLARI. TEKNİK KONULAR
3.1. KAYIT KONTROL İŞLEMLERİ: Kayıt kontrol işlemleri “Katılım” başlığı altında ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
3.2. YARIŞMA USULÜ:
3.2.1. öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvasında İsviçre sistemi kullanılacaktır.
3.2.2. Turnuva 7 tur oynanacak olup turnuva başhakemi katılımcı sayısına göre tur sayısını ve programı değiştirmeye yetkilidir. Böyle bir değişiklik teknik toplantıda duyurulur.
3.2.3. Birinci tur eşlendirmesi belirtilen programa göre yapılacaktır. Kayıt kontrol süresinden sonra gelen yarışmacıların geliş sırasına göre, ilk tur eşlendirmesinin sonuna eklenerek yarışmaya dahil edilecektir.
3.2.4. Birinci tur başladıktan sonra gelen yarışmacılar bir sonraki tura alınır. İkinci turdan önce sıralama yenilenerek eşlendirmeye devam edilecektir, ikinci tur eşlendirmesi duyurulduktan sonra turnuvaya yeni yarışmacı alınmaz.
3.2.5. İki tur mazeretsiz olarak turnuvaya katılmayan yarışmacı turnuvadan çıkarılır.
3.2.6. Turnuva başlangıç sıralaması, yarışmacıların soyadlarının alfabetik sıralanması ile elde edilir.
3.2.7. Tüm eşlendirme ve sonuçlar, yarışma alanında yer alacak olan panolarda duyurulacaktır.
3.2.8. Tumuvada tüm kategorilerde Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası kuralları uygulanacaktır.
3.2.9. Turnuvada tüm masalarda tur saatleri dikkate alınarak zamanlayıcı kullanılabilir.
3.3 İTİRAZ:, öğretmenler günü Akıl Oyunları Turnuvası’nda Federasyon itiraz Kurulları Prosedürü uyarınca kurulacak itiraz kurulu, itirazları değerlendirir. İtirazlar, itiraza konu olan maçın oynandığı turun bitimini 15 dakikadan fazla aşmayacak bir süre içinde yazılı olarak başhakeme yapılmış olmalıdır.

3.4. EŞİTLİK BOZMALAR:
3.4.1. İsviçre sistemi turnuvada derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sırası ile: Öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvasında sırasıyla Bucholz-1 (alttan), Sonneborn-Berger, Bucholz Bucholzu, Aralarındaki Maç, Galibiyet Sayısı ve Kura Çekimi eşitlik bozma yöntemleri uygulanır.
3.4.2. Berger sistemi turnuvada derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sırası ile: Aralarındaki Maç, Sonneborn-Berger, Galibiyet Sayısı, Kura Çekimi eşitlik bozma yöntemleri uygulanır.

4- BİLDİRİM
4.1. Yönergenin sitede yayınlanması ve okullara duyurulması ile resmi duyuru yapılmış sayılır.
4.2. Öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvasında, geç kalma süresi 15 (on beş) dakikadır. Bu süreden sonra gelen bir oyuncu, hakem aksi karar vermedikçe oyunu kaybeder. Bu süre hakemin turu başlattığı andan itibaren hesaplanır.
4.3. Bir oyun sırasında, bir oyuncunun oyun sahasında cep telefonu, elektronik haberleşme aracı, herhangi bir cihaz bulundurması yasaktır. Tüm cep telefonları ve benzer elektronik aletlerin tümüyle kapalı olduğu sürece oyuncunun çantasında bulundurmasına hakem izin verebilir. Oyuncuların telefonu / elektronik haberleşme aracını içine koydukları çanta oyun süresince görünür bir yerde olacaktır. Oyuncu bir nedenle yarışma salonu dışına çıkarsa, çanta yarışma salonunda kalacaktır. Oyuncu çantası ile birlikte dışarıya çıkmak durumunda kalırsa mutlaka hakeme bildirecektir. Hakem oyuncunun telefonu ile birlikte dışarıya çıkmasına izin vermeyecektir. Bir oyuncunun hakemin izni olmaksızın bu türden cihazları içinde bulundurduğu bir çanta taşıması yasaktır. Bu türden bir cihazı oyun sahasında üzerinde bulundurduğu belirgin/aşikâr ise söz konusu oyuncu oyunu kaybedecektir. Rakibi kazanacaktır
4.4. öğretmenler Günü Akıl Oyunları Turnuvasına katılan tüm yarışmacılar bu yönergeyi ve buna dayalı hükümleri ve bu yönergenin bir parçası olan Turnuva Oyun Kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
4.5. Yönergede belirtilen katılım koşullarından başka yollarla yapılacak başvurularda, kaybedilecek haklardan Federasyon sorumlu olmayacaktır.

5- ÖDÜLLER
5.1. Turnuvada her kategoride ilk 4’e giren öğretmenlere kupa ödülü verilecektir.
5.2. Turnuvada her kategoride 1. Olan öğretmene 10.000 TL, 2. Olan öretmene 6.000 TL, 3. Olan öğretmene 3.000 TL ve 4. Olan öğretmene 1.500 TL para ödülü verilecektir.
5.3. Turnuvada her kategoride ilk 4’e giren öğretmenlere madalya verilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

8 + 16 =